Parlatıcı Yüz Maskesi Yapımı

Yüzünüzün daha parlak olmasını doğal yollarla sağlamanız mümkündür. Yapmanız gereken sadece evinizde bulunan ürünlerden faydalanmak ve gerekli karışımı yaparak yüzünüze uygulamaktır. Peki bu ürünler nelerdir? açıklayalım. Herkesin evinde illaki limon, yumurta ve bal bulunur. İşte parlatıcı yüz maskesi yapmak için saydığımız 3 ürüne ihtiyacınız vardır.

Yüz parlatıcı maske nasıl yapılır?

Limon, bal ve yumurtadan meydana gelen doğal karışım cildin parlamasına yardımcı olduğu gibi aynı zamanda cildin temizlenmesine katkıda bulunur. Bunun yanında cildi daha parlak gösteren yüz parlatıcı maske, kırışıklık giderici etkilere sahiptir. Cildin kadifemsi bir görünüm kazanmasında etkili olmasının yanı sıra soluk cilt görünümünü kısa sürede ortadan kaldırır.

Parlatıcı yüz maskesi ve uygulanışı

Gerekli malzemeler;

– 1 adet yumurtanın akı

-Taze sıkılmış olmak şartıyla 4 ya da 5 damla kadar limon suyu

– 1 yemek kaşığı kadar bal

– Bir miktar tarçın

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Bir kase içerisinde yumurtanın akı çatal yardımıyla çırpılır. Yeteri kadar çırpılan yumurta akı içerisine limon suyu, tarçın ve bal ilave edilir. Diğer malzemelerin de eklenmesinin ardından tahta kaşıkla karıştırma yapılır. Elde edilen karışım masaj yapılarak cilde uygulanır ve 30 dakika kadar cilt üzerinde bekletilir. Kurumaya başladığı sırada yumurta akı cildi germeye başlayacaktır. Ancak böyle bir durum karşısında dahi yarım saat kadar beklenmesi önemlidir. Bu sürenin sonunda ise cilde şok uygulaması yapılmalı yani sıcak ve soğuk su kullanarak sırayla cilt yıkanmalıdır. Yıkanan cilde kurulanması ardından nemlendirici bir krem ile bakım yapmak etkili olacaktır. Maskenin her hafta 1 defa uygulanması tavsiye edilir.

Yüz parlatıcı maskenin cilde faydaları

– Yüz parlatıcı maske, içerisinde bulunan bal sayesinde cildin nemli bir yapı kazanmasına yardımcı olur. Bunun yanında doğal bir antioksidan görevi gördüğünü söylemek mümkündür.

– Tarçın ciltte meydana gelen kırışıklıkları hafifletme konusunda etkilidir.

– Limon suyunun cilt rengi üzerinde düzenleyici etkileri bulunur. Ayrıca aşırı yağlanmanın önüne geçer.

– Yumurta akı ise cildi daha gergin bir yapıya kavuşturma konusunda önemli bir konumda yer almaktadır.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!