Papatya ile Saç Rengini Açmak Nasıl Olur?

Eğer saç renginizi açmak istiyorsanız, bunun için uygun tarifleri kullanabilir ve daha açık renk tonunda bir saça sahip olabilirsiniz. Genellikle ani verilen karar ile saçlarını boyayan kadınlar kısa bir zaman sonra saç rengini açmak isteyebilir. Papatya ile saç rengini açmak doğal saç rengi açma yöntemlerinden biri olarak karşımıza çıkar. Bu yöntem saç rengini açtığı gibi saçların önemli oranda beslenmesine ve bakım yapılmasında etkilidir.

Papatya ile saçlar nasıl açılır?

Doğal saç rengi açma yöntemlerinden biri olan papatya ile saç rengini açmak, güneşin olduğu zamanda yapılması gereken bir uygulamadır. Kısaca açıklamak gerekirse yöntemin yaz aylarında gerçekleştirilmesi daha etkili sonuçların ön plana çıkmasına olanak sağlayacaktır.

Papatya ile saç rengi açma tarifi

Gerekli malzemeler;

– 1 avuç papatya

– 1 lt su

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Bir avuç kadar papatya yeteri kadar kurutulduktan sonra 1 lt su içerisinde kaynatılır. Bunun ardından demlenme gerçekleşmesinin ardından karışım süzülür ve ılıması beklenir. Karışım ılımasının ardından saçların tamamına uygulanır ve bu şekilde saçlar ıslatılır. Islama yapıldıktan sonra ise güneş altında saçların kuruması beklenir.

Açık renkli saçlara uygulama:

Yöntem genellikle açık renkli saç yapısında daha etkili sonuçlar ortaya koyar. Ayrıca papatya ile saç rengi açma kumral ve sarıya yakın renklerdeki saçlarda canlı bir görünüm meydana getirir ve bunun yanında doğal bir yapıya kavuşmasına olanak sağlar. Yapılan her uygulama ile saç rengi bir kat daha açılır ve istenen renk tonuna gelene kadar papatya tarifi uygulanabilir.

Koyu renkli saçlara uygulama:

Papatya karışımı ile saç rengini açmak koyu renkli saç yapılarında zor bir süreç meydana getirir. Zaman almasının yanında 1 – 2 uygulama sonrasında yarım renk tonu açılma meydana geldiğini söylemek mümkündür. Kısacası tarifin etkisi açık renkli saçlarda olduğu gibi koyu renkli saçlarda aynı etkiyi göstermez.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!