Oturma Odası Fikirleri Burada!

Oturma Odası Fikirleri Burada Resimler (4)

Artık insanlar tüm odalarını farklı tasarımlarla donatıyor ve konuklarını şaşırtmak için ellerinden geleni yapıyor. Özellikle kadınların bu konuda oldukça hassas davrandıklarını belirtmekte fayda var. Çünkü birçok kadın sıradanlıktan uzak tasarımlarla donatılmış bir ev hayal ediyor. Bütün bunların arasına her oda gibi oturma odası da giriyor. Kadınlar oturma odası fikirleri konusunda oldukça etkili sonuçlar ortaya çıkarabiliyor.

Oturma odası fikirleri nelerdir?

Kadınlar tarafından uygulanan oturma odası dekorasyon fikirleri arasında ilk olarak karşımıza çıkan pencere önüne konuşlandırılan sedir olmaktadır. Evlerde farklı bir ortam meydana getiren sedirler, pencereden dışarıyı izlemenin yadını çıkarmak için idealdir.

Diğer yandan küçük oturma odası dekorasyon fikirleri de evlerde odanın kullanım alanlarını artırma konusunda istenen sonuçların ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Örneğin uzanmak için çekyat yerine ayaklığa sahip olan tekli bir koltuğun tercih edilmesi daha akılcı bir seçim olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayak uzatmak için ek aparata sahip olan tekli koltuklar ayrıca kişilerin dinlenebilmesi için etkili bir dekoratif çözüm olmaktadır. Bu nedenle ortamı gereğinden fazla eşyalarla doldurmak yerine en makul çözümleri bulmak hem tasarım hem de işlevsellik açısından oldukça önemli bir konumda yer almaktadır. Makul çözümler ise dekoratif ürünler dahilinde gerçekleşmektedir. Örneğin raf ve dolapları duvarlara monte ederek odanın zeminini daha geniş bir şekilde kullanmak mümkündür. Çünkü zeminlere konuşlandırılan dolap ya da raflar özellikle küçük oturma odalarında daralmaların meydana gelmesini sağlamaktadır.

Bunların yanı sıra büyük tarzda olmayan kanepe ya da koltuklar için lambader kullanımı ortamın şık bir görüntüye kavuşmasında oldukça önemli bir konumda yer almaktadır. Yine yer tasarrufu açısından duvara monte edilen oda lambaları da tercih edilebilir. Bu sayede zeminde daha geniş kullanım alanları oluşturmak mümkün olmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*