Örgü Balon Kollu Bluz Yapımı – Anlatımlı

Aşağıda sizlere örgü bluz modelleri arasında yer alan balon kollu bluz modelinin gereken malzemelerini ve yapılışını anlatacağız. Siz de konumuzda faydalanarak kendiniz ya da sevdikleriniz için örgü bluz yapımı hakkında bilgi alabilir ve kendi örgülerinizi oluşturabilirsiniz.

Örgü balon kollu bluz gerekli malzemeler;

– 400 gram ip,

– 4,5 nolu şiş,

Not: 38 bedene uyumlu tasarlanmıştır.

Örgü Bluz Yapılışı;

İlk olarak ön ve arka tarafa tam 75 ilmik atın, bunu iki düz iki ters şeklinde on beş santim olacak biçimde lastik halinde örün, üzerine ajur ile devam edin. Yirmi sekiz santim tamamlayın ve kolu üç iki bir şeklinde kesin, yakanın ön ve arka oyuntularını yapın, ajurlu kırk sekiz santim sonra omuzdan kapatın.

Orgu Bluz Yapimi Resim
Örgü Bluz Yapımı

[wp_ad_camp_1]

Kollara kırk dört ilmikle başlayın, iki düz iki ters şeklinde on iki santim olarak örün. İki taraftan da birer ilmek olacak şekilde dörder ilmek artırın. Yirmi altı santim lastik üstünde ilmek sayısını yetmiş dörde çıkarın, iki kenar tarafın ilmeğinden itibaren ajurlu olarak devam edin. Ortalama on altı santim sonra iki bir bir biçiminde kesin, gidiş ve dönüş sıralarında ilmek eksilterek bitirin. Boyun kısmından ilmek alın ve iki düz iki ters on sekiz santim lastik şeklinde örün işlemleri tamamlayın.

Ajur 11 İlmek

Birinci sırada üç adet düz örüp iki ilmeği toplayın, bir dolayıp bir düz bir dolayıp iki ilmek toplayın. Üç düz örüp, arka sıraları ters şekilde örün, ikinci sırada ise iki düz iki ilmeği toplayın. Bir dolayıp üç düz ve dolayıp iki ilmeği toplayın, iki düz örün.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!