Ölmeden Önce İzlenilmesi Gereken 7 Yabancı Dizi

Merhaba sevgili arkadaşlar, bugün sizlere mutlaka ama mutlaka izlemeniz gereken yabancı diziler hakkında bilgi vermek istiyorum. Genelde genç çağlarda başlanan yabancı dizi izleme tutkusu, hem dilimizi geliştirmekte hem de farklı kültürleri tanımamıza olanak sağlamaktadır. Çoğu alt yazılı olan bu yabancı dizileri, Türk dizilerinden tat almayanlar ve uzun bulanlar tercih etmektedir. Yabancı diziler ortalama minimum 20 dakika maksimum 1,5 saat olmaktadır. Bu yabancı diziler arasında köklü olan ve uzun sezon oynamış diziler vardır. Ünleri biz Türkler arasında oldukça yaygın olan bu dizileri sizlerde izlemekten zevk alabilir, tarzınıza uygun dizileri tercih edebilirsiniz. Ölmeden önce izlenilmesi gereken 7 yabancı diziyi sizler için derledik ve beğeninize sunuyoruz, iyi seyirler. 🙂

1- Breaking Bad 

2008-2013 yılları arasında seyircileri ile buluşan bu dizi ABD yapımıdır. Drama temalı bu dizide, lisede kimya öğretmeni olan Walter White, maddi imkansızlıklar nedeniyle ek iş olarak araba yıkamacısında çalışmaktadır. Daha sonra akciğer kanseri olduğunu ve kısa bir süre içerisinde öleceğini öğrenir. Öldükten sonra ailesine para bırakabilmek için eski bir öğrencisi ile uyuşturucu ticaretine başlarlar. Walter White’ın geleceği bundan sonra sadece kendisininkini değil herkesin geleceğini değiştirecektir.

breaking-bad-season6-750x525

2- Friends 

1994-2014 yılları arasında yayınlanan bu dizi IMDB’de 9,0 lık bir puana sahiptir. Komedi temalı bu filmde üç kız üç erkek olmak üzere 6 arkadaşın hayatları anlatılmaktadır. Monica, Ross, Chandler, Phoebe, Rachel, Joey dizinin karakterleridir. İçlerinden sadece Monica ve Ross kardeştir. 10 yıl süren bu dizi efsaneler arasında yer almaktadır.

friends-reunion-2016

3- Sherlock

2010 yılından beri hala devam eden bu dizi Britanya yapımıdır. Sir Arthur Conan Doyle’nin kitabından esinlenen bu dizi oldukça ilgi ve beğeni ile izlenmektedir. IMDB puanı 9,3 olan bu diziyi sizde gizem ve macerayı seviyorsanız izlemeye başlayabilirsiniz.

sherlock-season-4-and-doctor-who-season-9-news-everything-you-want-to-know

4- Game Of Thrones

2011’den bu yana devam eden dizi, en çok beğenilen ve popüler olan dizilerin başlarında yer almaktadır. 9,5’lik IMDB puanı ile ne kadar beğeni aldığını görmemek elde değil. Yabancı dizi izlemeye başlayanların ilk dizisi olmuştur diyebiliriz.

Mg7TpOaw

5- Lost

2004 ile 2010 yılları arasında yer alan bu dizinin IMDB puanı 8,5’tir. Dizide uçak kazası sonucu adada mahsur kalanların hikayesi anlatılmaktadır. Adada mahsur kalan 48 kişi vardır ve ortalama her bölümde dizide ki karakterlerin geçmişine dönülmektedir. Macera seviyorsanız bu diziyi seveceksiniz eminim.

s-814cbcfc37fb854463ec7542273767805ffe50dd

6- Fringe

2008-2013 yılları arasında yer alan Amerikan bilim kurgu dizisidir. Dizide FBI’ın bir kolu olan, Boston merkezli Fringe bölümü anlatılmaktadır. Fringe ekibi, tüm herkesi etkileyebilecek olayları, sıra dışı bilimsel yöntemler ile açıklamaya çalışmaktadır. Bilim kurgu taraftarıysanız, dizinin her bölümünde yer alan sıra dışı olaylara akıl sır erdiremeyeceksiniz.

fringe

7- The Walking Dead

Dizinin teması, diziyle aynı ismi taşıyan çizgi romandan alınmaktadır. 2010’dan bu yana devam eden dizinin IMDB puanı 8,7’dir. Yayılan bir hastalık sonucu zombiler ortaya çıkmakta ve, bu hastalıktan kurtulmaya çalışan bir grup insanın hikayesini anlatmaktadır.

4UdE2wWe_400x400

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*