Oksidan ile Saç Rengi Açma Nasıl Olur?

Saç rengini açma konusunda etkili malzemelerden biri olan oksidan, gerekli işlemler yapıldığında saç rengini belirli oranda açmaktadır. Ancak oksidan ile saç rengi açma uygulamasına girişmeden önce oksidanın bazı zararlı olduğunu söylemek istiyoruz. Oksidan kimyasal bir malzemedir ve bu nedenle cildi hassas olan ve ölü saç yapısı bulunan kişilerin kullanmamaları gerekir. Şimdi oksidan ile saç rengi nasıl açılır? bakalım.

Oksidan ile saç rengi açma işlemi

Aşağıda sizlere sunacağımız yöntemi gereken şekilde uyguladığınız taktirde saç renginizi belirli oranda açabilirsiniz. Oksidan ile saç rengi açmak aşağıdaki tarif ile işte bu kadar kolaydır.

Gerekli malzemeler;

– Saç yoğunluğuna göre 1 ya da 2 paket oryal

– 1 ya da 2 adet 40 volümlü oksidan

– 1 yemek kaşığı kadar zeytinyağı

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Ellere bir eldiven geçirilerek tüm malzemeler karıştırılır. Saçlar büyük parçalar şeklinde ayrılır ve bir saç fırçası edinilir. Oksidanlı karışımın saç derisine temas etmemesi için en az 1 cm geriden fırça ile sürülmeye başlanır. Bunun ardından ise kalın dişlee sahip bir tarak yardımıyla sürme işlemine devam edilir. Sürme işlemi sırasında ne kadar hızlı olunursa o kadar iyi olacaktır.

Oksidanın siyah saçlarda bekleme süresi 20 dakikadır. Ayrıca saçların dip ve uç renklerinin takip edilmesi gerekir. Çünkü renk değişimi meydana gelir gelmez saçlar şampuan ile yıkanmalıdır. Diğer yandan eğer saçlardaki siyah boya ise bu işlem 15 dakika sonra tekrarlanmalıdır. Karışımın saçlara eşit bir şekilde sürülmesi de önem arz eder.

Oksidan ile saç rengi açma sırasında dikkat edilecekler

– 22 yaşından daha küçük kişilerin oksidan ile saç rengi açma işlemini yapması tavsiye edilmez.

– Cilt yapısı hassas olan kadınların yöntemi denemesi önerilmez. Çünkü cilde temas ettiği anda büyük tahribatlar meydana getirebilir.

– Saçları yeteri kadar sağlıklı olmayan ve zayıf saç yapısına sahip olan kadınlar yöntemi uygulamamalıdır.

– Ayrıca şeker, kalp ve tansiyon hastaları için de yöntem uygun değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!