Nutellalı Cheesecake Tarifi Ve Yapımı

cheesecake-tarifleri resmi

Nutella tutkunlarının bayılacağı bir Cheesecake tarifi

Son zamanlarda artık evlerimizde, cafelerde hemen hemen birçok yerde cheesecake çeşitlerini görüyoruz. Fakat hazır ve dondurulmuş ürünler olduğu için ve hep aynı lezzet olarak yiyoruz. Şimdi sizlere mükemmel nutellalı ve bol fındıklı bir tarif vereceğim ve bu lezzeti tadınca emin olun ki artık dışarıdaki gördüğünüz cheesecake lerden ne kadar farklı ve nefis bir damak tadına uyan tatlı olduğunu göreceksiniz. Bu tarifimizi özel misafirlerinize hiç kuşkusuz rahatlıkla yapıp yiyebilirsiniz. Fazla söze gerek var mı? bilmiyorum ama gerçekten muhteşem bir lezzet oluyor. Favori tatlılarımdan olan bu nutellalı cheesecake tarifim gerçi içine nutella giren herşey benim favorim olabilir. Oldukça kolay bir tarif ve bazı cheesecak tarifleri pişer ama biz pişirmeden yapıyoruz. O yüzden kısa bir sürede yapma şansımız oluyor. Sadece 3 – 4 saat dolabımızda soğuduktan sonra daha mükemmel bir lezzete kavuşuyor ve servis yapmaya hazır hale geliyor.

Not: Cheesecake pişireceğiniz fırının içine önceden bir bardak su koyarak nemli bir ortam yaratıyoruz. Bunu yapmamızın nedeni cheesecakemizin çatlamaması içindir.

 

Gerekli Malzemeler

– 1 kavanoz Nutella
– 60 gram Pudra Şekeri
– 80 gram Tereyağı
– 2 paket Eti Burçak
– 150 gram Kavrulmuş Fındık
– 500 gram Pınar Beyaz

Nutellalı Cheesecake Tarifi Ve Yapımı

 

İlk olarak burçak bisküvilerimizi ve tereyağımızın yarısını robotumuz dan çekiyoruz ve böylece cheesecakekimizin tabanını yapıyoruz. Pişirme kalıbımıza döküp elimizle bastırarak yerleştiriyoruz. Ondan sonra 30 dakika dolapta bekletiyoruz.

cheesecake-tarifi resmi

Daha sonra mikserimizin içine pınar beyazımızı koyuyoruz ve pudra şekerimiz le çırpalım. Daha sonra nutellamızı da içine ilave edip çırpalım. Daha sonra hepsini karıştırdıktan sonra cheesecake tabanımızın üstüne döküp yayıyoruz. Üzerine de fındıklarımızı rondodan geçirip üstüne ekliyoruz. 4-5 saat buz dolabında beklettikten sonra Afiyetle yiyebilirsiniz.

cheesecake-yapımı resmi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*