Numaralı Gözlük Çerçeve Modelleri

Çağımızın en önemli hastalıklarından olan görme bozukluğu her geçen gün özellikle çocuk yaşlarda başlamaktadır. Eski zamanlarda sadece yaşlandığında gözlük kullanılmaya başlanırdı fakat şimdi ise çok küçük yaştaki çocuklar bile gözlük kullanmaya başlamaktadır. Bunun sebebi teknolojinin gelişmesi ile birlikte TV, telefon kullanımının artmaya başlanmasıdır. Teknolojiye bağımlı halde yaşadığımızdan sürekli ekranlara odaklanmış haldeyiz. Devamlı televizyona veya telefona bakmakta göz problemlerini arttırmaktadır. Aslında gözlükleri kullanmayı sevmeyenler için lensler de geliştirilmiştir fakat her yaştaki çocuklar için lens kullanımı uygun olmayabilir. Görme problemi yaşadığımızda gözlük takmayı ihmal etmemeliyiz. Gözlük kullanılmazsa görme problemi daha da ileri seviyelere ulaşabilir. Takacağımız gözlük sürekli gözümüzde olacağından dolayı, bizi tamamlayan bir aksesuar haline dönüşmektedir. Bu yüzden takacağımız gözlük çerçevesi modeli bizler için çok önemlidir. Gözlük çerçevesi seçerken yüz şeklimize uygun seçmekte fayda vardır. Şimdi ise hep birlikte numaralı gözlük çerçeve modellerine bir göz atalım…

1- Dikdörtgen Çerçeveler

En çok kullanılan çerçeve modellerinden olan dikdörtgen çerçeveler, farklı tasarımları ile karşımıza çıkmaktadır. İster sade ister kenarları detayları modelleri tercih ederek zevkinize uygun bir hale getirebilirsiniz. Unutmayın ki bu gözlükler ömür boyu sizlerle beraber olacaktır.

gozluk-cercevesi-seciminde-dikkat-edilmesi-gerekenler-560x199

2- Mıknatıslı Çerçeveler

Kullanımı oldukça kolay olan bu mıknatıslı çerçeveler, genelde çocuklar için tercih edilmektedir. Önden mıknatısı olan bu çerçeveli takıp çıkartmak oldukça kolay. Eğer hem yakın hem uzak gözlüğü kullanıyorsanız da bu çerçeve modellerini tercih edebilirsiniz.

ortadan-mıknatıslı-kırmızı-gözlük-çerçeveleri-modelleri

3- Kare Çerçeveler

Genelde güneş gözlüğü çerçeve modellerinden olan kare çerçeveler, şimdiler de ise numaralı gözlük çerçevelerinde kullanılmaktadır. Epey popüler ve çok kullanılan bir model olan kare çerçeveleri sizde eğer yüz şeklinize uygunsa tercih edebilirsiniz.

sik-numarali-gozluk-modelleri-7

4- Yuvarlak Çerçeveler

Tercihe bağlı olarak da yuvarlak çerçeve modellerini tercih edebilirsiniz. Takılan yüze bu yuvarlak çerçeveler daha bir sempatiklik katmaktadır. Genelde küçük yaştaki çocuklar için kullanılmaktadır. Yuvarlak çerçeveler genelde ince metalden olmaktadır.

sik-numarali-gozluk-modelleri-13

5- Leopar Desenli Çerçeveler

Güneş gözlüğünü andıran bu leopar desenli çerçeveler, bayanlar tarafından beğenilerek kullanılmaktadır. Düz sade modellerden kaçınmak istiyorsanız siz de bu leopar desenli gözlük çerçevelerini kullanabilirsiniz. Farklı desenler de tercih edip, farklılık yaratabilirsiniz.

Super-Retro-Round-font-b-Optical-b-font-font-b-Glasses-b-font-Frame-Fashion-font

6- Retro Çerçeveler

Son zamanların popüler akımı olan retro tarzı, kıyafetlerden sonra gözlüklere yansımıştır. Eski zamanların insanlarının çok sık kullandığı bu gözlük çerçevesi, şimdi günümüzde de tercih edilmektedir. Oldukça tarz duran ve hava katan bu numaralı gözlük çerçeve modellerini, sizde öncelikle yüz şeklinize uygunluğunu kontrol edip kullanabilirsiniz.

ücretsiz-kargo-Retro-optik-gözlük-markası-gözlük-gözlük-çerçevesi-optik-çerçeveleri-full-frame-miyopi-6219

7- İki Renkli Çerçeveler

Sürekli takacağımız bu numaralı gözlüklerden sıkılmamak ve farklı tarzlar denemek istiyorsanız bu iki renkli çerçeveler tam da sizlere göre. Birbirine uyumlu veya zıt renkler seçerek ikili kombin halde kullanacağınız bu çerçeveleri çok seveceksiniz. Son zamanların popüler renkleri olan canlı parlak renkleri de tercih edebilirsiniz.

yilda_7_milyon_gozluk_cercevesi_satiliyor_h13018231_ff3ce

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*