Nişanlık Modelleri 2014

Evliliğe giden yolda en önemli virajlardan biri nişan törenleridir. Kimi çiftler nişanlarını aile arasında sade bir törenle kutlamak isteğinde olurken kimileri de daha görkemli bir tören hayalini kurmaktadır. Belirli bir mekanda verilecek olan davete tüm yakınlar tanıdıklarla birlikte eğlenceli bir ortamda nişanlarını kutlayan çiftleri içinse nişanlık seçimi, gelinlik seçimi kadar zor bir iştir. Birbirinden güzel nişanlık modelleri içinden bir modelin beğenilip seçilmesi aslında gelinlik seçimi için bir prova niteliğindedir.

Bu sene için tasarlanan nişanlık modelleri nelerdir?

Her sene birçok nişanlık modelleri tasarlanarak evlilik hazırlığında olan çiftlerin beğenisine sunulmaktadır. Bu senenin en çok tercih edilen nişanlık modellerini hazırladığımız bu yazımızda her zevke uygun nişanlık modellerini tanıtmaya çalışırken her nişanlık modelini ilerleyen yazılarımızda daha ayrıntılı inceleyeceğimizi bilmenizi isteriz. Nişanlık modellerini bu yazımızda daha çok genel bir bakış atarak özet şeklinde sunmaktayız.

Bu senenin nişanlık model tasarımları içinde kabarık etekli rengarenk modeller dikkatleri çekmektedir. En çok tercih edilen modeller arasında bulunan bu modeller daha çok açık alanda yapılacak olan  nişan törenlerine uygun olarak tasarlanmıştır. Straplez ve askılı tasarımları bulunan bu modelleri gelinlik provası olarak görüp giymek mümkündür. Bu durumun deneni olarak modellerin kabarık eteklere sahip olması gösterilebilir. Tesettürlü bayanlar için de özenle hazırlanmış nişan elbise modellerini mağaza vitrinlerini süslemektedir.

Nişan elbisesi seçiminde nelere dikkat edilmelidir?

Genel olarak nişan elbise modelleri uzun etekli tasarlanmaktadır. Nadiren de olsa kısa etekli modeller bulunmaktadır. Nişan elbiseleri siyah, pembe, gül kurusu rengi, eflatun, fıstık yeşili, mor, mavi, lacivert, sarı ve daha birçok renkte tasarımlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Nişan elbisesinin rengi daha çok nişan töreninin yapılacağı alana uygun olarak tercih edilmektedir. Bahar ve yaz aylarında kırda yapılacak törenlerde daha çok canlı renkler tercih edilirken kapalı mekanlarda ve gece yapılacak törenlerde ise siyah, mor gibi daha koyu renkler tercih edilmektedir.

Nişan yapılacak mekana göre nişanlık modeli seçimi yapmak önemli bir konudur. Bu nedenle her ne olursa olsun nişanlık modeli seçilmeden önce nişanın nerede yapılacağına karar verilmelidir. Nişan yapılacak mekan belirlendikten sonra da nişan modeli gönül rahatlığıyla seçilebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*