Nikah Elbise Modelleri 2017

Nikahlar genellikle düğünlere göre daha sade merasimlerdir. Nikahta gelinlik tercih edilebildiği gibi ek çok farklı nikah elbiselerinden bir tanesi de tercih edilebilir. 2017 yılında kabarık mini nikah elbiseleri oldukça trend olacak gibi görünüyor. Adeta mini bir gelinlik edası taşıyan bu elbiseler, nikah törenleri için göz doldurucu seçimler olacaktır.  Tarzını sadelikten yana belirleyenler için de hem sade hem de şık pek çok model 2017 nikah elbiseleri arasında yerini alıyor.

Kabarık Nikah Elbiseleri

2017 prenses gelinlik modelleri esintisi nişan ve nikah elbiselerine de yansımış durumda. Nikah elbiseleri çoğunlukla mini tercih ediliyor. Ancak bu durum nikah elbiselerinin de prenses model olamayacağı anlamına gelmiyor. Hatta öyle ki, bu mini kabarık elbiseler çok daha sevimli bir hava veriyor gelin adayına.

  • İşte çok tatlı bir nikah elbisesi. Tüllü ve kabarık şekilde tasarlanan elbisenin etek kısmında şerit halinde kullanılan kumaşın üst kısımda da kullanılarak güzel bir uyum yakaladığını söyleyebiliriz. Arkada kullanılan ve dekolteye hareket katan iki adet fiyonk, sevimlilik seviyesini artırmış durumda. Şık ve sivri uçlu bir ayakkabıyla kombinlenen nikah elbisesi 2017 trendleri arasında.

  • İncili nikah elbiseleri, bu yılın modaları arasında. Yine etek kısmı kabarık tasarlanan bu elbiselerde bel kısmı bol drapelerle hareketlendirilmiş ve göğüs kısmı da incilerle bezenmiş tasarlanarak göz dolduruyor. İncinin fazla kullanımı asla göz yormadığından straplez modellerde olduğu gibi askılı veya sıfır kol modellerde de rahatlıkla kullanılabiliyor. Etekler sade tül yerine dantellerle de süslenebiliyor.

Düz Nikah Elbiseleri

Bazı nikahlar daha sade törenlerden oluşur. Gelin adayları da bu sebeple abartılı tercihler yapmak istemezler. Ya da günlük yaşamında da sadelikten hoşlanan gelinler de nikah elbisesini sade tercih edebilirler.

  • Her ne kadar sade bir nikah elbisesi de olsa, birkaç ufak detayla hareketlendirilebilir nikah elbisesi. 2017 yılının vazgeçilmezleri arasında yer alan danteller, sade nikah elbiselerine hem zarafet hem güzellik katıyor. Ayrıca tekrardan trend olan drape kullanımı sadeliğe hoşluk katıyor.

  • Daha düz bir model isteyenler için kalem elbise tarzında veya hafif bol kesimli düz nikah elbiseleri de mevcut. Gerçekten sade bir görüntü çizen bu elbiseler, inci dokunuşları ile normal elbiselerden farklı ve nikaha uygun hale getirilebilmekte. Ayrıca yine inci detaylı bir ayakkabı ile kombini gayet hoş bir görünüm sağlamakta.

Farklı Renk ve Tarzlarda Nikah Elbiseleri

Nikah elbisesi deyince akla hep beyaz elbise gelmekle birlikte artık farklı renkleri de bu kategoride görebilir hale geldik. Krem, kemik rengi veya başka pastel renkler de nikah elbiselerinde kullanılabiliyor.

  • Tarz olarak da farklılık ortaya koyan bu elbiseler, ışıltılı ve uzun, kısa şekillerde tasarlanabiliyor.

  • Farklı renk nikah elbiselerini yine farklı renklerle kombinlemek de mümkün.

Tesettür Nikah Elbiseleri

Tesettür nikah elbiselerinde beyaz da tercih edilse genellikle farklı renklere yönelim olduğunu görüyoruz.

  • Krem rengi kabartmalı kumaştan tasarlanan bu nikah elbisesinde altın sarısı detaylar göze çarpıyor. Elbette bu detaylar eşarp seçimini kolaylaştırırken elbiseyi de sadelikten kurtarıyor. Yine kollardan ve eteklerden taşan tüller de elbiseyi diğer abiyelerden farklı bir yere koyuyor.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!