Nevşehir Kahvaltı Tavsiye | Mahperi Cappadocia

Var olmanın dayanılmaz hafifliği… Kimine göre dünyanın en güzel gün batımı, kimine göre bu dünyadan bile değil! Kapadokya ve nevşehir son yılların en tercih edilen turizm lokasyonları arasında daha şimdiden ilk sıralarda yer bulmayı başardı. Peki ama bu başarısını kime borçlu? Herkese göre farklı bir cevabı olan bu sorunun incelemesini Kapadokya gezisi yazımızda inceleyeceğiz. Bu yazımızda ise, konaklama ve kahvaltı seçenekleri üzerine yoğunlaşacağız. Gelelim asıl konumuza…

Nevşehir Kahvaltı Seçenekleri

Nevşehir birbirinden bağımsız güzellikleri bir arada sunan pek çok restaurant barındırıyor. Bunların büyük bir kısmı göreme, uçhisar nevşehir gibi noktalarda yer almış. Geçtiğimiz hafta ziyaret ettiğim kahvaltı mekanları arasında tartışmasız ilk sıraya yerleşmiş Mahperi Cappadocia Cave Suit adresine hem vefa borcumu ödemek hem de daha fazla kişiye tanıtmak amacıyla klavyemin başına geçtim ve sizinle paylaşıyorum.

Mahperi Cappadocia İletişim Bilgileri

Mahperi Cappadocia Adresi: Baş, Demirlikapı Cad No:13, 50100 Nar/Merkez/Nevşehir

Telefon: 0532 178 20 50

Hotel, bildiğimiz hotel konseptinin çok ötesinde tasarlanmış. 9 farklı konsept odası bulunuyor. Her odasının bir ruhu ve hikayesi var. Bu hikayeler hakkında bilgi sahibi olmak için instagram adreslerini ziyaret etmek bile yeterli oluyor. Kapadokya da konaklama arayışındaysanız konumuz kahvaltı bile olsa burayı tavsiye ediyoruz.

Emre bey devamlı otelinin başında, ziyaretçilerinin her biriyle kendi misafiri gibi ilgileniyor. Daha önce defalarca kez nevşehir cafe ve restaurant listesi oluşturmuş biri olarak bu kadar ilgili biri karşıma çıkmamıştı. Dilerseniz akşam yemekleri için kahvaltıda olduğu gibi mutfağa kendisi girerek sizi alıp götüren muhteşem yemekler hazırlıyor.

Yukarıda bulunan iletişim bilgilerinden arayak menü ve çeşit seçenekleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Hazır konusu açılmışken kahvaltıda bir numara olan bu otel benzer hotel alışkanlıklarının çok dışına çıkarak kahvaltı zamanını sizin belirlemenizi istiyor. Yani kahvaltı yetişeceğim diyerek acele etmek yerine canınız istediğinde serpme kahvaltı seçeneğinden de yararlanabilirsiniz.

Nevşehir Kahvaltı Konusunda | Serpme Kahvaltı

Kuş sütü eksik tanımı bu sofra için söylenmiş olmalı. Geçen nevşehir ziyaretim esnasında uçhisar nevşehir arasında şimdi yıkılmış bir otelde konaklamıştım. Hem restaurant hem de açık büfe kahvaltısından etkilendiğimi yazmıştım. Yalnız Mahperi Cappadocia serpme kahvaltısı bu düşüncemi yerle bir etti.

Kahvaltı listesinde yok yok!

Bir liste çıkarmak çok güç ama kahvaltıda aklınıza gelen her şeyi oldukça uygun fiyatlarla yiyebiliyorsunuz. Kasım ayında gittiğimiz lezzet bombardımanında arkadaşlarla yaptığımız kahvaltının çok fazla bahsi geçti. Zaten yazdıklarımdan da bunu rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Ben Türkiye kahvaltı atlası çıkarmak için pek çok web sitesi ile özel bir liste konusunda anlaşmıştım. Sanırım bu listenin neredeyse tamamında Mahperi Cappadocia’yı diğer adreslerle çok sık kıyaslayacağım.

Kapadokya’da ise uçhisar cafe ve restaurantlarının bende ki yerini bu hotele devrettiğimi belirtmek istiyorum. Bizler mah ve sokak olarak nevşehir ve kapadokya yı adım adım dolaşmış biri olarak Nar kasabasında bulunan bu hoteli ziyaret etmenizi tavsiye ediyorum. Nevşehir merkeze pek çok mahallesinden daha yakın olan bu hotele Nar Caddesi üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Nevşehir Oteller | Yemek ve Türk Mutfağı Seçenekleri

Kapadokya konaklama seçeneklerini araştırıyorsanız henüz keşfedilmemiş bu hazineye bir göz atın isterseniz. Burada lezzetler mükemmel ve mekan binlerce yıl öncesinin ambiyansını ve günümüzün rahatlığını bir arada sunmayı garanti ediyor. Bir kahvaltı masası sayesinde konakladığımız ve giderek daha popüler olmaya başlayan Mahperi Capadoccia Adresinde yer alan tüm hizmet ve seçenekleri tek kelime ile özetlemek zorunda olsaydık sadece harika derdik.

Geçen kasım ayında geldiğimiz nevşehir’e bu kasım ayında tekrardan uğradık. Size bir öneri listesi ve kalabalık yerler yazmak isterdik. Benim favorim olan ürgüp, göreme ve uçhisar ne yazık ki eski popülerliğini kaybetmeye başlıyor. Nar kasabası aynı uçhisar gibi bir vadi içerisinde yer alıyor. Yalnız göreme ve ürgüp aksine daha az turistik olması kendine daha fazla çeken bir özellik olarak yer alıyor. Bu kasabada evi olan herkes tarihte yaşıyor gibi adeta, lezzetler Türkiye ortalamasının oldukça üstünde yer alıyor.

Son zamanlarda daha popüler olmaya başlaması yeni oteller ile size hizmet vererek Kapadokya’nın yeni cazibe merkezi haline gelmesini de tetikliyor. Yolu Nevşehir’e düşen herkes lezzet merkezi şeklinde tanımlayabileceğimiz bu özel mekan ve bol çeşitten yana tercihini kullanabilir…

Kapadokya Kahvaltı Önerisi Giriş | Nar’a Mahperi Cappadocia’ya Uğrayın

Söz konusu olan kahvaltı veya restoran olduğunda geçtiğimiz 4 kasım tarihinde ziyaret etme imkanı bulmuştum. O zaman favori lokasyonum olan ürgüp ve göreme için bu kadar çok yorum yapabileceğimiz bir restaurant veya cafe karşıma çıkmamıştı. Bu sebeple bu kasım ayında kapadokya hakkında açık açık yazacağım bir tercihim var! Dilerseniz şimdiye kadar neler kaçırdığınızı görmek için ve tabi ki kahvaltı yapmak için sizde buraya uğrayabilirsiniz. Zaten kahvaltı için gittiğiniz bu otelde sadece kahvaltı yapmayacak ve kapadokya büyüsüne sizde kapılacaksınız. Hazır konu kahvaltı başlığından açılmışken burada yemek için de farklı tercihleriniz var.

Kişi başı hizmet hesaplaması yapan cafe ve restoran kahvaltısı sizi de sıkıyorsa çeşit çeşit kahvaltılıkları ve diğer iyi seçenekleri ile bu adresten yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Bir otel değil bir kahvaltı mekanı değil, bir restoran değil! Mahperi Cappadocia Kapadokya rüyasının bir özeti gibi…

Sonuç Olarak Kapadokya Rüyası | Bir Taş Oda ve Büyülü Bir Balon Yolculuğu

Sizler sosyal medya hesaplarında photoshoplanmış otel görsellerinin çok daha güzel halini burada görebilirsiniz. Kişi iyi otel arayışındayken başı bazen derde girebiliyor. Geçen kasım ayındaki gezimizde konakladığımız otel için asla böyle bir yazı kaleme almazdım. O otel yazısı da tarihi bir evi içerisinde barındırdığı için beni heyecanlandırmıştı. Sonrasında gelen kişi yorumları aslında o kadar tarihi olmadığını ve sadece süslenmiş diğer oteller gibi olduğunu gözler önüne sermişti. Bu sefer tarihi ve kaliteli bir adres tavsiyesi bırakıyorum size…

Yazımızın başı da sonu gibi güzel bitsin istedik. Mah ve sokak bilgisini de sonradan ekledim. Eğer yolunuz kahvaltı tavsiye konusuna düşerse, benim selamımı ulaştırmayı unutmayın. Bu tanıtım yazımızda yaptığımız tüm güzellemelerin hakları saklıdır. Bize yaşattığı güzel ve lezzetli anı için Emre Bey’e ve Mahperi Cappadocia Cave Suit çalışanlarına teşekkürü bir borç biliriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*