Nasır Nedir Nasıra İyi Gelen Yöntemler Nelerdir

Son zamanlarda çok fazla nasıra ne iyi gelir sorusu ile karşılaştığım için nasıra iyi gelen bu seçenekleri ayrı bir başlık altında toplamamız gerektiğini düşündüm. Bu konuda teknolojinin de desteği ile ön plana çıkmış en iyi yardımcılardan biri olan scholl ayak törpüsünün kullanımı hakkında bilgi verdiğimiz yazımıza göz atabilirsiniz. Hazırsanız başlayalım…

Nasıra Ne İyi Gelir

Genellikle el ve ayakta görülen ve aşırı sürtünmenin etkisi ile derinin yavaş yavaş kalınlaşması (katmanlar oluşturarak) durumuna nasır diyoruz. Nasır çoğunlukla ağrılı olması ile tanınır. Bunun dışında benim ayak topuğumda oluşmaya başlayan kalınlaşmanın aksine kaşıntı verdiğini söyleyebilirim.

Nasır Neden Oluşur

  • Çok fazla sıkan ayakkabı kullanmak
  • Müzik aleti kullanmak
  • Büyük yüzük takmak
  • Ayak ve el bakımını yeterli yapmamak
  • Devamlı ayakta durmak

Gibi sebeplerle el ve ayaklarımızda nasır oluşabilir. Yukarıda bahsettiğimiz nedenlerin tamamının cildin yavaş yavaş sürtünme ile kalınlaşmasına neden olmasından dolayı ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Bu anlamda nasıra iyi gelen bir takım uygulamalardan destek almanız gerekmekte…

Nasır Kaşıntı Yapar mı

Ben bu yaşa kadar nasırın kaşıntı yaptığını bilmezdim. Ayak topuğumda bir süredir ara ara kaşıntılar oluşuyordu. Bunun sebebini son zamanlarda çok fazla ayakta durmama bağlasam da bir süre sonra kaşıntıların şiddetinin artarak devam ettiğini gördüm.

Zaman kaybetmeden bir hekime başvurduğumda o bölgede ki derinin kalınlaştığını ve dökmediğimiz sürece ara ara kaşıntı yapacağını söyledi. Bundan sonra bir krem yazdı. Yazdığı krem eczacı tarafından yapılan bir karışımdı. On – onbeş gün kadar sabah ve akşam bu kremi kullandıktan sonra parça parça derinin döküldüğünü gördüm. Derinin dökülmesi ile birlikte kaşıntı da azaldı.

Doktorum; belli bir süre sonra kaşıntı yeniden oluşabilir demişti. Nasıra iyi gelen bu kremi kullanmaya bıraktığım zaman yeniden ayak topuğumda ara ara ortaya çıkan kaşıntı oluşmaya başladı. Eskisi kadar yoğun olmadığı için şimdilik doktora gitmek istemiyorum. Sonradan bu yazıyı yeniden güncellerim.

Nasıra İyi Gelen Tedavi Yöntemleri

Cildinizi sıkan ayakkabılardan uzak durarak başlayın. Sürtünme ile birlikte sizi yoracak ve cildinizi yıpratacak naylon çorapları bırakıp onların yerine pamuklu ve teri emen çorapları kullanın. Nasır bandı kullanabilirsiniz. Nasırlı bölgeye nasır için yapılmış kremleri sürebilirsiniz. Bu kremleri kendi kafanıza göre değil de doktor tavsiyesi ile almanızı tavsiye ediyorum.

Nasıra İyi Gelen Uygulamalar

Bu konuda internet üzerinde dolaşırken pek çok farklı krem, yöntem ve uygulamalar ile karşılaştım. Hatta bazı videolarda bahsedilen yöntemlerin cilde ciddi anlamda zarar verebileceğini düşünüyorum. Alternatif uygulamaların, bitkisel yardımcıların faydalı olduğunu düşünüyorum. Yine de rahatsızlığınız hakkında bir doktordan destek almadan bu uygulamaları denememenizi öneririm.

Forumda paylaşım yaparak yeni insanlarla tanışıp bilgilerinizi paylaşabilirsiniz. Sizi de forum kadındeninceye bekliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!