Nasıl Dikkat Çekici Giyinilir

Girdiğiniz ortamlarda tüm gözlerin bir anda size dönmesini mi istiyorsunuz? İnanın bunu isteyen tek kişi siz değilsiniz. Peki o zaman daha dikkat çekici ve şık bir giyim tarzına nasıl sahip olursunuz? Bu yazımızda bu konu başlığını derinlemesine incelemeye çalışacağız.

Dikkat Çekici Giyinme Dersi Kural 1: Kendine Güven

İlk ve en önemli kuralımızın giyinme ile hiç alakası olmadığını söylemek istiyorum. Kendinize duyduğunuz güven ne giydiğinizden, yaşınızdan, mesleğinizden çok daha önemlidir. Öncelikle kendinize güvenin. Uzun uzun araştırmalar yaptıktan sonra bir kombin oluşturduysanız artık bu olmuş mu? Sorusunu sormaktan vazgeçin ve tadını çıkarın. Yapılmış pek çok araştırma ve sosyal deney göstermiştir ki kendine güvenen kişiler maça her zaman önde başlarlar.

 

 

 

Kural 2: Moda Değişkendir

Genel moda kuralları olsa bile bunların ara ara esnemesi mümkündür. Ünlü insanların, ünlü koleksiyonların ve moda defilelerinde yer alan parçalarını analizi yapıldığında toplumun kabul ettiği moda anlayışının dışında giyindiklerini görebilirsiniz. Size güzel gelen, güzeldir. Önemli olan kural 1’dir!

 

 

 

Bol Bol İnceleyin

Dikkat çekici bir kombine sahip olmak istiyorsanız hem şık hem renkli olmanız gerekebilir. Bunun için internet sitelerinde yer alan ürünlere göz atabilirsiniz. Aşırı abartı olmak sadece komik dikkat çekici sınıfı içerisinde olmanızı sağlayacaktır. Bu sebepten tek bir parça yeterlidir. Ayakkabı, mini etek, kemer yada çanta tercih sizin bir parça diğerleri ile hem uyumlu hem de dikkat çekici olabilir.

 

 

 

Kural 3: Gülümsemeyi Unutma

Fırsat buldukça gülümse ve kural 1’i uygula bir de güzel bir kıyafet giydiysen dikkat çekmeye bir adım yaklaşmışındır. Bunun dışında ortamın havalısı olman için önemsemez tavırlar takınmanda gerekebilir. Aşırıya kaçarsan antipatiklik çukuruna düşebilirsin. O ayrımı iyi yapmak gerekmektedir.

İnternet sitelerinde yer alan haberlerde çoğunlukla dikkat çekici olmakla seksi olmak aynı başlık altında inceleniyor. Oysa ki bir insanın dikkat çekici olması için dekolte, gizli dekolte, seksi iç çamaşırlarına ihtiyacı yoktur. Sadece güzel bir kıyafet kural 1’in üzerinde biraz gülümsemesi yeterli olacaktır. Güzel kıyafet nasıl seçilir? Her güzel kıyafet dikkat çekici değildir. Dediğinizi duyar gibiyim.

Gireceğiniz ortama göre nasıl giyineceğinizi iyi seçmeniz gerekmektedir. Arkadaşlarla sohbet edeceğiniz bir yere davet edildiğinizde çok aşırı dekolteli giyinmeniz dikkat çekecektir ama herkesin dikkatini çekecektir. Beraber vakit geçireceğiniz insanlar bundan hoşlanmayabilir. Bahsettiğimiz gibi abartıya kaçtığınız zaman bunun dozunu iyi tutturmanız gerekebilir.

Kural 4: Gerçek Yaşam Şartları

Bazı haber sitelerinden, moda blog ve forumlarından özel günlerin fotoğraflarına bakabilirsiniz. Bu bir filmin gala gecesi, bir ünlünün doğum günü yada yeni bir markanın yeni bir ürünün lansmanı olabilir. Arka fonda kendinize yakın bulduğunuz birini incelemeye başlayın. İlla ki sizi anlatan bir özelliği yada kıyafet tercihi ile karşılaşabilirsiniz. Onun çizgilerini renklerini çok aşırıya kaçmayacak şekilde taklit ederek kendinize bir çizgi oluşturabilirsiniz. Bu şekilde başlamanız yeterli olacaktır. Kural 5 ve 6 için yorumlarınızı bekliyorum. Ona göre devam edeceğim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!