Mutlu Bir Evlilik İçin 5 Harika İpucu

mutlu bir evlilik için

Mutlu bir evlilik için ipuçları mı arıyorsunuz? Hayat arkadaşınızla birlikte mükemmel bir evlilik mi hayal ediyorsunuz? Bir peri masalı gibi görünebilir ancak aralıksız tartışmalar ve kötü kavgalar olmadan mutlu bir evlilik yaşamak mümkündür.

İster bekar ister evli olun, partnerinizle sağlıklı ve mutlu bir ilişki kurmak kolaydır. Yalnızca doğru zihniyet, motivasyon ve biraz çaba gerektiriyor.

İstediğiniz mutlu ilişkiyi yaşamanıza yardımcı olmak için size mutlu bir evlilik için 5 harika ipucu vereceğim…

Mutlu Bir Evlilik İçin 5 Harika İpucu

Mutlu bir evlilik için harika ipuçlarına bir göz atın!

  1. İlişkiniz için zaman yaratın

İnsanlar genellikle fikirlerimin harika olduğunu söylüyorlar, ancak istedikleri kadar sevgi dolu veya romantik olamayacaklarını düşünüyorlar. Çünkü gün içinde buna ayıracak zaman bulamıyorlar.

Her gün sahip olduğumuz 24 saati önceliklerimize göre harcarız. Önceliklerimizin en başına eşimizi koymazsak, ortalamanın altında bir evliliğimiz olur.

Mutlu bir evlilik istiyorsanız, eşinize zaman ayırmalısınız. Bu süre içinde başka herhangi bir şeyle ilgilenmemeli ve ona derinden bağlı olduğunuzu hissettirmelisiniz.

Evliliğinizin iş, para, egzersiz, arkadaşlar veya aile üyelerinizden daha önemli olması gerekiyor. Ve evet, eğer varsa, çocuklarınızdan da önemli…

  1. Sırlarınızı paylaşın

Kimseyle paylaşmadığınız sırlarınızı eşinizle paylaşın. Bu gizli şeyler sizi birbirinize yakın tutar. Başkalarıyla paylaşmadığınız sırlarınızı birbirinizle paylaşmanız ikinizin de hoşuna gider.

Özel ve eşsiz hissetmenizi sağlar. Ona arkadaşlarınıza veya ailenize söylemediğiniz şeyleri söyleyebilirsiniz. Korkunç sırlardan bahsetmiyorum, yalnızca eşinizin sizi herkesten daha iyi tanıyormuş gibi hissetmesini sağlayacak özel şeyleri kast ediyorum.

Eşinizi özel hissettirin. Her zaman önemli şeyleri önce onunla paylaşın.

Dünyanın geri kalanının kişisel hayatınızla ilgili her şeyi bilmesine izin vermeden önce, ikiniz arasında bir süre gizli kalmasına izin verin.

  1. Birlikte düzenli aktiviteler yapın

Birlikte özel vakitler geçirilmeyen bir ilişki zamanla kopabilir veya basitçe sıkıcı hale gelebilir.

Akşam yemeği veya sinema gibi klasik aktivitelere ek olarak bir müzeyi, hayvanat bahçesini veya tarihi bir mekanı ziyaret edin ya da bir hayvan barınağına uğrayın ve hayvanları birlikte besleyin.

  1. Aşk hayatınızı renklendirin

Birbirinize çok nadiren yakınlaştığınızı fark ederseniz, “yakınlaşma geceleri” planlamayı düşünün.

Duygusal ve fiziksel olarak yakınlaşabilmeniz için haftada bir veya iki gün planlayın. Çok büyük bir engeliniz olmadığı sürece plana uymaya dikkat edin.

Bazı insanlar, planlı romantik yakınlaşmalar fikrine ilk başta sıcak bakmaz ancak daha sonra o günleri iple çekmeye başlar.

Önceden planlanmış bir yakınlaşma zamanı, evliliğiniz için gerçekten faydalı olan beklenti oluşturmanıza yardımcı olur!

  1. Borçlarınızı kontrol altına alın

Mutlu bir evlilik için, borçlarınızı kontrol altına almanız (veya en azından bunu yapmak için bir plana sahip olmanız) gerekiyor.

Aksi takdirde, borçlarınız sizi kontrol altına alacak ve fiziksel ve psikolojik olarak etkileyecektir.

Maaşınız hesabınıza yatar yatmaz, yapmanız gereken ilk şey birikim ve emeklilik için para ayırmaktır.

Mantıklı görünmeyebilir ama işe yarıyor. Eşinizle oturun ve aile bütçenizin tüm yönlerini tartışın.

Harcama alışkanlıklarınızı analiz ettiğinizde, nereye ne kadar para harcadığınızı tam olarak göreceksiniz.

Bunu yaptığınızda, hedefleriniz ve hayalleriniz hakkında konuşmak için harika bir fırsat yaratmış olacak ve anlamsızca para harcamanın evliliğinizi olumsuz etkilediğini fark edeceksiniz.

Sahip olduğunuz ancak gerçekten onsuz yaşayabileceğiniz tüm eşyaların bir listesini çıkarın. Onlar için ne kadar ödediğinizi düşünün.

Bu eşyaları satın almamış olsaydınız ve bu parayla birikim yapsaydınız ne olurdu? Geleceğiniz için bir fark yaratır mıydı?

Eşinizle finansal durumunuzu iyileştirmek için bilinçli bir şekilde çaba gösterin. Hayatın sizin için plan yapmasına izin vermeyin, onun yerine siz hayatınızı planlayın.

Mutlu bir evlilik inşa etmek için gerçekten çok fazla bir şeye ihtiyacınız yok. Yalnızca dikkatli şekilde uygulamanız gereken bazı ipuçları var. Size verdiğim fikirlerle başlayın ve yol boyunca doğaçlama yapın. Eşinize ve kendinize karşı sabır olmayı da unutmayın. Evliliğin sağlıklı büyümesi için zamana, çabaya ve sabra ihtiyacı vardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*