Mutlaka Okunması Gereken 10 Kitap

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere hayatınız boyunca mutlaka okunması gereken 10 kitaptan bahsedeceğim. Bu kitaplardan bazıları sizi güldürecek, bazıları hayatı daha iyi anlamanızı sağlayacak, bazıları ise ağlatacaktır. Her ne olursa olsun mutlaka kitap okuma alışkanlığı edinilmelidir. Bu alışkanlık küçük yaşlardan başlanır ise daha sevilen bir aktivite olur. Birazdan sizler için bahsedeceğim bu efsane kitapların etkisi altında kalmamak inanın imkansızdır. Oldukça sürükleyici ve etkileyici olan bu kitapları mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Okuduktan sonra, neden bu zamana kadar okumamışım diye pişmanlık duyabilirsiniz, bizden söylemesi. İşte karşınızda mutlaka okunması gereken 10 kitap;

1- Dövüş Kulübü

Çoğu kişinin filmini izlediği Dövüş Kulübü, aslında Chuck Palahniuk’un kitabının uyarlamasıdır. Filmini izleyenlerin bir kez de kitabını okumasında fayda var.

chuck-palahniuk-dovus-kulubu

2- Bülbülü Öldürmek

Son zamanlarda da oldukça popülerite edinen Bülbülü Öldürmek, Harper Lee’nin kaleme aldığı bir kitaptır. Kitapta toplum tarafından dışlanmanın öyküsü anlatılmaktadır. Oscar ödüllü bu kitabı mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

0000000610771-1

3- Yüzyıllık Yalnızlık

Gabriel Garcia Marquez’in yazdığı bu kitap, edebiyat severler arasında oldukça beğenilmekte listenin üst sıralarında yer almaktadır. Nobel ödüllü olan bu kitap tam anlamıyla bir şaheserdir.

yuzyillik-yalnizlik

4- Uçurtma Avcısı

Khaled Hosseini’nin yazdığı Uçurtma Avcısı, kaderleri kesişen iki çocuğun hikayesini anlatmaktadır. Bir monarşi zamanında geçen bu kitabı okurken kardeşlik ve sevginin gücünü daha iyi anlayacaksınız.

ucurtma-avcisi

5- Böğürtlen Kışı

Son zamanlarda oldukça popüler olan Sarah Jio, kitapları mutlaka okunması gereken yazarlardandır. Kitaplarında oldukça duygusal ve romantik konuları işleyen Sarah Jio, Böğürtlen Kışı kitabı ile de adeta okurlarını büyülemiştir. Eğer duygusal ve yüreğinize dokunan hikayelerden hoşlanıyorsanız bu kitabı mutlaka okumalısınız.

bogurtlen-kisi

6- Aynı Yıldızın Altında

Son zamanların epey popüler kitabı olan Aynı Yıldızın Altında, o kadar çok beğenilmiştir ki beyaz perdeye de aktarılmıştır. John Green’in kaleminden ele alınan bu kitabı okurken nasıl bittiğini asla anlamayacaksınız. Hayatın değerini daha iyi anlamamızı sağlayan bu kitap mutlaka okunması gereken kitaplar arasındadır.

0000000448031-1

7- Senden Önce Ben

Jojo Moyes’in bir eseri olan Senden Önce Ben, herkesin ilgisini ve beğenisini kazanmıştır. Hatta o kadar beğenilmiştir ki filme bile uyarlanmıştır. Sakat bir adam ile ona bakıcılık yapan bir kızın aşk ve eğlence dolu hikayesini anlatan bu kitabı bir an önce okumanızı tavsiye ederim. Kitabın kalın olmasına aldanmayın, bir okumaya başladığınızda sular gibi akıp gidecektir.

0000000440466-1

8- Küçük Prens

Aslında bir çocuk romanı olsa da yediden yetmişe herkesin okuyabileceği bir kitap olan Küçük Prens, Antoine De Saint Exupery tarafından kalem alınmıştır. Ölmeden önce mutlaka okunması gereken bir kitaptır.

0000000628979-1

9- Olasılıksız

Adam Fawer’in kaleme aldığı Olasılıksız, okurken biraz bizi düşündürmeye zorlayabilir. Oldukça güzel bir kurgusu olan bu kitabı okumanızı tavsiye ediyorum.

0000000204878-1

10- Çavdar Tarlasında Çocuklar

Yapı Kredi Yayınlarına ait olan bu kitap Salinger’in kaleminden yazılmıştır. Büyümeye dair çok keyifli olan bu kitap mutlaka okunmalıdır.

0000000058117-1

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*