Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler

Merhabalar, bugün sizlere hayatımıza yön veren ve mutlaka izlenmesi gereken filmler hakkında bilgi vermek istiyorum. Yerli yabancı pek çok filmi izlemekteyiz ve bizim için önemi olan, yaşamı yeniden düşünmemizi sağlayan bazı kült filmler vardır. Herkesin tercihine ve zevkine göre bu filmler değişmektedir fakat genel olarak beğenilen ve izlenilen temel filmleri göstereceğim sizlere. Sizde hayatınız boyunca bu filmlere tanık olmak ve bu efsane filmleri kaçırmamak istiyorsanız, bu yazımızı mutlaka okuyun ve izlemeye başlayın.

1- Esaretin Bedeli

1994 yılında yayınlanan ABD yapımı bu film, efsaneler arasında en başı yer almaktadır. Konusu dram, polisiye ve suçtur. 142 dakika süren bu filmi nasıl geçtiğini anlamayacak ve büyük bir ilgiyle izleyeceksiniz. Karısını ve onun sevgilisini öldürmekten ömür boyu hapishaneye mahkum edilen bir adamın hikayesini anlatmaktadır.

Esaretin-Bedeli-1302463264

2- Fight Club

1999 yılında ABD ve Almanya yapımı olan bu filmin teması dramdır. Brad Pitt’in baş rolde olduğu Dövüş Kulübü 139 dakika sürmektedir. Ailesi ve hiç bir arkadaşı olmayan Jack, doktor tavsiyesi üzerine kanserli hastaların terapi seanslarına katılmaktadır ve orada tanıştığı Maria ile pek çok ortak özelliği çıkmaktadır.

FIGHT CLUB Regency

3- Yüzüklerin Efendisi

2001 yılında yayınlanan bu film serilerden oluşmaktadır. Özellikle gençlerin oldukça dikkatini çeken Yüzüklerin Efendisi aksiyon, dram, fantastik ve macera temalarını içermektedir. 178 dakika süren ilk filmi, uzun gibi gözükse de çok akıcı olmaktadır. Çok büyük bir güce sahip olan yüzük, bir hobitte bulunmaktadır fakat bu yüzüğü yok etmek gerekmektedir…

yuzuklerin-efendisi-filminden-ders-niteliginde-ozlu-sozler_780x619

4- Forrest Gump

1994 yılında yayınlanan ve ABD yapımı olan Forrest Gump, zeka geriliği olan bir adamın hikayesini anlatmaktadır. Teması dram ve romantik olan bu film 142 dakikadır. Zeka geriliği olmasına rağmen pek çok başarıya imza atan Forrest Gump’ı çok seveceksiniz.

1

5- Kuzuların Sessizliği

Oldukça eski olan bu film 1991 yılında yayınlanmıştır. ABD yapımı olan Kuzuların Sessizliği, dram, gerilim ve suç temalarını barındırmaktadır. Clarice, sapık bir katilin peşindedir ve katilin elinde bulunan bir kadını kurtarmaya çalışmaktadır. Halbuki bu katil, insanların derisini yüzebilecek kadar acımasızdır. 118 dakika süren bu filmi soluksuz izleyeceksiniz.

Kuzuların-Sessizliği

6- Hayat Güzeldir ( Life İs Beatiful)

1997 yılında yayınlanan İtalya yapımı film eski yapım kültler arasında yer almaktadır. Hem dram hem komedi hem de romantik türlere sahip olan Life İs Beatiful bir savaş dönemini anlatmaktadır. Çok şey öğrenebileceğiniz bu filmde, Guido, karısı ve çocuğu ile birlikte, Almanya İtalya’yı istila edene kadar mutlu mesut yaşamaktadır. Fakat daha sonra toplama kamplarına gönderilen Gudio ve ailesinin yaşam mücadelesini 1118 dakika boyunca anlatmaktadır.

life-is-beautiful-hayat-guzeldir-1080p-izle-706

7- Sevginin Gücü (Leon)

1994 yılında yayınlanan Fransa yapımı bir filmdir. Genelde izleyen herkes tarafından beğenilen efsane filmler arasında yer almaktadır. Dram, gerilim ve suç temalarından oluşan Sevginin Gücü, 110 dakika sürmektedir. Mathilda 12 yaşında küçük bir kızdır ve ailesi bir mafya tarafından öldürülmüştür. Öldürülmekten son anda kurtulan Mathilda, Leon’a sığınmıştır.

sevginin-gucu-leon-izle1

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*