Mutfak Dekorasyonları 2019

 Mutfak Dekorasyonları 2019

Mutfak dekorasyonu ev almaya çok benzer. Bütçeniz ne kadar fazlaysa o kadar büyük ve güzel bir ev alabilirsiniz. Tabi dekorasyonda tek anahtar kelime bütçe değildir ne yazık ki… Alanınız, zamanınız, imkanlarınız dekorasyonunuzu çok etkileyecektir.

Bazen eski bir fıçı bile ortamın havasını değiştirecek dekoratif bir ayrıcalık olacağı için mutfak dolapları gibi büyük değişimlerin dışında tutulabilir. Tabi ki bu iyimser bir yaklaşımdır. Şöyle ki yıllardır oturduğunuz ve kullandığınız mutfak dolabını tamamen değiştirip farklı ve güzel bir ürün kullanmadığınız sürece dekorasyon ayrıcalıkları sadece sözde kalabilir.

Mutfak Dekorasyon Ürünleri

Birkaç örnek vermek gerekir diye düşünerek görsellere yer vermeye çalıştım. Burada yer alan mutfakların büyük bir çoğunluğunu dekore etmek için çok paralar harcanmış biliyorum. Yine de bir fikir verebileceğini düşündüm. Aşağıda daha ekonomik dekore önerilerinin olduğu bir video da bulunuyor. Onu izlemeden buradan uzaklaşmayın.

Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Öncelikle “neresi?” sorusunu sorun. Mutfağınızın hangi köşesini dekore edeceksiniz. Buna öncelik vereceğiniz alanları tercih edin. Duvar kağıdınızı mı değiştireceksiniz. Yoksa mutfak dolaplarını komple mi değiştirmeyi düşünüyorsunuz. Her şey birbiri ile uyumlu mu olacak? Böyle bir durum olursa tüm mutfağı baştan dekore etmeniz gerekebilir. Tabi bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu başlığı yola çıktığınız amacınızdan şaşmamanızdır. Duvar kağıtları ve parkeleri değiştirmek için yola çıkmışken maliyet hesaplaması yaptıktan sonra bir de mutfak dolabını değiştirmeye karar verirseniz çok yüksek ihtimalle ya tamamlayamaz yada amaçladığınızdan farklı bir dekorasyonla sonuçlandırırsınız.

İkinci sorumuz “nasıl” olmalıdır. Örneğin az para ile, dar alanda, kısa sürede gibi cevaplar bulabilirsiniz. Endişelenmeyin para ve zaman çok sıkıntı olmayabilir. İyi plan her şeyin önüne geçecektir. Bu gözler ne “zengin evleri” gördü ki “başkaları adına utandı” anlatamam…

Üçüncü soru “kimle” olabilir. Bir usta mı? İç mimar mı? Eşiniz yada çocuklarınız mı? Yoksa tek başınıza mı? Cevaplar sizde gizlidir. Karar verdiğiniz insanlarla anlaşmadan dekorasyona başlamayın. Asla yolun yarısında örneğin parkeleri sipariş verdikten sonra planladığınız arkadaşınıza haber vermeyin. Yalnız kalma ihtimalinizi asla göz ardı etmeyin.

Son soru “ne zaman/ne kadar zaman da?” olmalı ki bu da sizi hız konusunda eğitecek başka bir konu başlığıdır. Hızlanmanız yaptığınız dekorasyonun her şeyden önce elinizin güçlenmesini sağlayacaktır.

Aşağıda bazı mutfak örneklerini vermeye çalıştım. Burada kullanılan materyaller için yüksek paralar harcanmış. Siz daha ekonomik ve kolay bulunabilen bir öneri arıyorsanız kesinlikle pinterest yada instagram gibi sitelere göz atabilirsiniz. Youtube’da bulunan “diy” veya “kendin yap” kanallarına bakabilirsiniz.

Birkaç örnek vermek gerekirse:

https://tr.pinterest.com

Buraya kaydolarak arama kısmına “dekorasyon” veya “ev dekorasyonu” yazabilirsiniz. Görseller ardı ardına gelecek ve siz bir anda inanılmaz fikirlerin arasında kendinizi bulacaksınız.

Bu kanal kesinlikle muhteşem videolar ve dekorasyon önerileri veriyor. Birkaç günlük bir araştırma ile son derece ekonomik ve kolay dekorasyon önerilerine göz atmanız mümkün olabilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın