Muhteşem oturma odası dekorasyonları!

 Muhteşem oturma odası dekorasyonları!

Her kadın evlerini en iyi ve en güzel şekilde dekore etmek istemektedir. Peki, iyi bir dekorasyon için neler gereklidir? Öncelikle kadınların evlerinde dekorasyonuna oldukça özen göstermiş olduğu oturma odaları için birçok dekoratif eşyalar ve oturma grupları yer almaktadır. Alacağınız mobilyaları odanızın zemin ve duvar renkleri ile birleştirerek muhteşem bir dekorasyon meydana getirebilirsiniz. Kendi zevkinize ve son günlerin en trend dekorasyon örneklerine göre bir oturma odası meydana getirebilirsiniz.

1)Köşe koltuk takımları vazgeçilmezdir

Son yıllarda özellikle genç bayanların evlerinde sıklıkla tercih etmiş olduğu mobilyalar arasında yer alan köşe takımları ile tarzınızı yansıtmanın tam sırası! İsterseniz tek renk ile şık bir oturma odası dekor edebileceğiniz gibi, birçok rengin her tonunun kullanılmış olduğu rengarenk köşe koltuk takımları ile de oturma odanızda baharı karşılar gibi bir cıvıltı yakalayabilirisiniz. Köşe koltuk takımlarının özellikler çiçekli ve farklı desenlerden oluşmuş olan rengarenk yastıkları ile muhteşem bir hava oluşturabilirsiniz.

2)Oturma odası sehpaları

Seçeceğiniz sehpa modelleri de yine oturma odanızdaki dekorasyonu bir hayli etkilemektedir. Mobilyalarınıza uygun olarak seçmeniz gereken orta sehpalar ve zigon sehpalar ile oldukça salaş ve şık bir görünüm yakalayabilirsiniz. Özellikle şık ve modern bir oturma odası için orta sehpa modellerinde deri kullanmak isteyen birçok kadın, daha spor bir oturma odası için ise ahşap kullanmak istemektedirler. Zigon sehpalarda da yine farklı bir dekorasyon için dekoratif modelleri seçebilirsiniz. Örneğin; farklı renklerden oluşmuş üçlü takımlar halinde satılan altıgen zigon sehpalar son zamanlarda birçok kadının tercihi olmaya başlamıştır.

3)TV ünitelerinde doğru seçim yapılmalı

Oturma odaları televizyon izlemek için de kullanılan bir oda olmasıyla birlikte TV üniteleri de bu odaların olmazsa olmazıdır. Raflı veya dolaplı modelleri bulunan TV ünitelerinde de yine daha renkli ve spor bit oturma odası yaratmak istiyorsanız farklı renklerden oluşmuş raflı TV ünitelerini tercih edebilirsiniz. Televizyonun TV ünitesinin alt kısmında yer aldığı ve televizyonun üzerinde yükselen rafların olduğu TV üniteleri oldukça modern bir görünüm yaratmaktadır. Bununla birlikte genellikle televizyonun tam ortada yer aldığı TV ünitelerinde de altta ve üstte kullanılan dolaplar ile de şık ve sade bir görünüm yakalayabilirsiniz.

4)Duvar dekorasyonu önemli

Oturma odalarına ilk girildiğinde dikkatleri üzerine çeken noktalardan biri de duvarlardır. Odanın aydınlatmasını ve dizaynını oldukça etkileyen duvar dekorasyonlarında da son yıllarda birçok farklı modern dekorasyonlar kullanılmaktadır. Özellikle oturma odasının tek bir duvarının hedef alındığı dekorasyonlarda bir duvarın tamamen çerçevelerden oluştuğu dekoratif eşyalar oldukça beğeni kazanmaktadır. Sevdiklerinizin ve ailenizin fotoğraflarıyla farklı çerçeveler kullanarak yapacağınız dekorasyonlar modern bir görünüm yaratacaktır. Bunun yanı sıra TV ünitelerinin olduğu duvarlarda kullanılan taşlı, tuğlalı veya mermerli duvar kağıtlarıyla da şık bir dekorasyon yaratabilirsiniz.

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın