Modern Televizyon Üniteleri

 Modern Televizyon Üniteleri

Televizyon izlemek evde yaşanan en büyük keyiflerdendir. Bu keyfi daha da artırmak isteyen biri sevdiği cipslerle veya yapacağı bir kahve ile ortamı zevkli hale getirebilir. Kimi maç izlemekten büyük bir haz duyarken kimi de dizi müptelası olarak televizyon başına geçer. Ancak televizyon izlerken bazı detaylar önemlidir. Bazı evlerde ev sahipleri televizyonlarını duvara monte ettirmeyi tercih ederken bazıları da televizyonlarını televizyon ünitelerine koymayı tercih etmektedir. Bir aralar televizyonu duvara monte etme modasının aksine son zamanlarda modern televizyon üniteleri televizyon koymak için sıkça tercih edilmektedir. Durum böyle olunca biz de televizyon üniteleri hakkında detaylı bilgi edinip sizlerle paylaşmak istedik.

Televizyon ünitesi alırken nelere dikkat edilmelidir?

Öncelikle bilinmelidir ki alınacak olan televizyon ünitesinin eve alınan diğer eşyalardan adının televizyon ünitesi olmasından başka farklı bir yanı yoktur. Bu nedenle televizyon ünitesi seçiminde televizyon hangi odaya konulacaksa o odadaki eşyalara uygun olması konusu dikkate alınmalıdır. Kısaca seçilecek olan televizyon ünitesinin tasarımı ve modeli diğer eşyalarla uyumlu olmalıdır. Bu uyumda ilk önce renk seçimine bakılmalıdır.

Renk konusundaki uyum sağlandıktan sonra tasarım olarak da eşyaların uydurulması odadaki eşyaların bütünlük oluşturması açısından önemlidir. Klasik görünümlü koltuk takımı bulunan odaya modern çizgilere sahip bir televizyon ünitesinin alınması hiç de uygun bir eşya tercihi sayılmaz. Eğer mümkünse oturma takımıyla birlikte tasarlanmış televizyon ünitesi almak en uygunudur. Bu mümkün değilse oturma gurubuna en yakın çizime sahip televizyon ünitesi alınması en doğru tercih olacaktır.

Bu yılın televizyon üniteleri nelerdir?

2014 yılı için tasarlanan televizyon ünitesi modelleri arasında en çok dikkat çeken şey tasarlanan modellerin daha çok modern tarzda dizayn edilmesidir. Bu yıl içinde üretilip satışa sunulan televizyon ünitelerinin neredeyse tamamına yakını modern çizgileri üzerinde taşımaktadır. Klasik çizgilerin hakim olduğu modeller ise çok nadir bulunmaktadır.

Televizyon üniteleri arasında bu sene duvara gömülerek monte edilen modeller çok fazla rağbet görmektedir. Bu televizyon üniteleri etrafındaki değişik şekillerle hem daha işlevsel hale getirilirken hem de şık duvar dekorasyonlarının ortaya çıkması sağlanmaktadır. Modern televizyon ünitesi modelleri tüm duvarı kaplamalarıyla da dikkat çekmektedir. Kurulduğu duvardaki alanın neredeyse tamamını kaplayacak şekilde tasarlanan üniteler oldukça işlevsel fonksiyonlarla da donatılmış durumdadır. Duvara monte edilebilen bazı televizyon ünite modelleri birkaç parçadan oluşmaktadır. Televizyonun monte edildiği ana parçadan başka kitaplık veya gümüşlük olarak kullanılabilecek uzunlamasına veya enlemesine tasarlanmış birkaç parça daha bulunmaktadır. Ana ünitenin etrafına monte edilen parçalar, çok farklı şekillerde tasarlanarak güzel ve modern bir görünüm elde etmenin yanında, işlevsel bir fonksiyon görevini de üstlenmektedir.

Modern televizyon ünitelerinin bazıları duvara monte edilmemektedir. Daha alçak olarak tasarlanan bu modeller oturma guruplarıyla renk ve tasarım olarak daha rahat uydurulabilir. Bu tarz modeller içeriğindeki eşyalar açısından sade olsa da tasarımında kullanılan çizgilere bakıldığında oldukça modern görünmektedir.

İster tek parça tasarlanmış olsun ister birden çok parça, modern olarak üretimi gerçekleştirilen her televizyon ünitesi fonksiyonel olarak tasarlanmaktadır. Modern televizyon üniteleri, televizyon ile ilgili tüm cihazların rahatlıkla konulabileceği gizli bölmeler ve kitap, süs eşyası gibi televizyonla ilgisi olmayan eşyaların konulabileceği açık ve kapalı bölmelerle donatılmaktadır. Böylece ünitelerin fonksiyonel olması sağlanırken tamamen kaplanan bir duvarın da oldukça modern bir görünüme kavuşması sağlanmaktadır.
[wp_ad_camp_1]

Yapılan Yorumlar
  • ayfer dedi ki:

    son zamanlarda çıkan moden tv üniteleri çok hoşuma gidiyor. resim galerisinde en az 4 tane favori ünite buldum kendim için. yalnız fiyatlar konusunda yardımcı olmanız mümkün mü?

  • Gülinaz Bellek dedi ki:

    offf o kadar güzel modeller var ki tvyi de yenilemişken bir tane tv ünitesi almak istiyorum ancak karar vermek çok zor. eşimle sürekli konuşuyorz o da bir karar veremedi hala

Bir Yorum Yapın