Modern Tasarım Sandalye Modelleri

Dekorasyonun vazgeçilmez parçalarından olan, bir evin olmazsa olmaz eşyaları arasında sandalyeler de bulunmaktadır. Bilindiği üzere eve alınan eşyaların birbiriyle uyumlu olması önemlidir. Modern çizgilerin hakim olduğu eşyaların olduğu bir evde klasik tasarım sandalyelerden bahsetmek pek doğru olmaz. Buradan hareketle denilebilir ki modern çizgilerin hakim olduğun bir ev dekorasyonunda modern tasarım sandalye modelleri tercih edilmelidir. Çünkü eşyaların sadece oda içinde uyumu değil ev içindeki uyumu da önemlidir. Ev dekorasyonu açısından bu durum önemlidir.

Modern tasarım sandalye modelleri nelerdir?

Evlere alınacak her eşyanın hangi model olacağı tartışma konusu olabileceği gibi sandalyelerin de model ve çizgisi önemlidir. Genellikle yemek odası takımlarında masalarla birlikte satışa sunulan sandalyeler ihtiyaç durumuna göre tek tek veya altılı sekizli takımlar halinde de satın alınabilir. İşte tam da bu noktada, sandalyelerin oda takımlarından ayrı satın alındığı durumlarda model ve renk seçimin doğru yapak önemlidir. Doğru model seçimi yapılmayan eşyaların birlikte kullanımı sırasında görüntü bozuklukları oluşması ise muhtemeldir. Bu nedenle sandalye modelleri seçilirken doğru ve dikkatli seçilmelidir.

Modern sandalye modelleri birbirinden ilginç tasarımları, farklı şekil, desen ve fotoğraf baskısı içeren kumaşlarla örtülü yüzleriyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Klasik tasarımcıların aksine son zamanlarda üretilen modern tasarım sandalyeler sahip oldukları çizgi ile herkesin ilgisini çekmektedir. Farklı yapılarına örnek olarak bir sallanan sandalyenin oturak kısmında farklı minder uygulaması verilebilir. Daha önce oturak kısmı ve yaslanma kısmı ayrı iki parça olarak üretilen sandalyeler modern çizgilerde, birlikte ve bir bütün halinde tasarlanmaktadır. Kullanılan kaplama malzemesinin türü değişmekle birlikte genel olarak deri veya nano teknoloji kumaşlar olmaktadır. Bu kumaş veya deri kaplama malzemelerinin üzerine ise istenilen şekil ve fotoğraflar dahil her türlü baskı uygulaması yapılabilmektedir.

Modern tasarım sandalyeler için dikkat çeken bir başka nokta ise şekil verme işlemlerinde ortaya konulan farklı işlemlerdir. Bazı sandalye modelleri neredeyse klasik çizgiden tamamen uzaklaşmış bir durumdadır. Çeşitli uzay şekilleriyle şekillendirilen modern sandalye tasarımlarına rastlamak mümkündür. Bunların yanı sıra bar tipi sandalyeler uygun mutfaklarda kullanılmaktadır. Bazı kare masaların etrafında ise köşe sandalye takımları tercih edilmektedir. Sallanan sandalye modellerin de modern sanatın eserlerine rastlanmaktadır. Sallanan sandalyelerdeki klasik ayak tipinden farklı olarak bazı sallanan sandalyelerde sallanma işlemini sağlamak için farklı yöntemler kullanılmaktadır.

Modern tip sandalyelerde modern sanatın renkli dünyasını fazlasıyla bulmak mümkündür. Eşya tasarımında kullanılan farklı renkler, eşyaların klasik şekillerinden sapılarak aynı işlevi farklı şekillerde bizlere sunabilen sandalye modelleri bulunmaktadır. Kullanılacak mekana göre daha farklı şekillerle de tasarlanabilen bu modeller ilerleyen yıllarda çok daha farklı modellerle alıcıların beğenisine sunulacak gibi görünmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*