Modanın Rahat Trendi: Bol Pantolon Modelleri

Bol-Pantolon-Modelleri-Resimleri
Bol Pantolon Modelleri

Moda dünyasında özellikle son yıllarda kıyasıya bir rekabet başladı. Bu rekabet hem piyasadaki giyim çeşitliliğini artırdı hem de fiyatların düşmesine sebep oldu. Bu durum moda tutkunlarını memnun ediyor. Son zamanlarda oldukça popüler olan bol pantolonlarda bu çeşitliliğin birer parçasıdır. Bol pantolon modelleri ilk olarak 1930’larda ortaya çıktı. 1960 ve 1970’li yıllarda her kadının beğendiği popüler parçalar haline geldi.  Eski zamanların popüler parçaları olan bol pantolonlar 2015 yılında renkli modelleri ve etnik desenli modelleri ile tekrar trend parçalar haline geldi.

Kadınların çoğu bol pantolonları rahat olduğu için tercih etse de doğru kombinler seçildiğinde hem şık hem de rahat bir görünüme kavuşmak mümkündür. Yeni sezonun trend parçalarından olan bol pantolonlar ilkbahar – yaz aylarında bunalmanızı engeller. Sıcak havalarda bol ve rahat olması sebebi ile serinlik hissi verir.

Bol Pantolon Kimler Giyebilir?

Bol pantolonlar her bayana yakışsa da vücut tipi müsait olmayan bayanların tercih etmemeleri daha iyi olacaktır. Popo kısmı sıkı olan bayanlarda çok daha hoş duracaktır.

Bol pantolonları genelde uzun boylu bayanlar rahatlıkla tercih ederler. Ayrıca spor ayakkabı, babet gibi düz ayakkabıları rahatlıkla bol pantolonların altına giyebilirler.  Basenleri olan bayanlar bol pantolon tercih ederken bilek boyları tercih etmeli ve topuklu ayakkabı ile kombinlemelidir. Dikkatleri basenlerden bileklere çekerek kalçalarını gizlemiş olurlar.

Doğru kombinler yapıldığında kısa boylu bayanların bol pantolonlar ile boylarını olduğundan daha uzun göstermeleri mümkündür. Herkesin tahmin edeceği üzere kısa boylu bayanlar bol pantolonları yere kadar uzun olanlardan seçerek topuklu ayakkabılardan yardım almalıdır. Ayakkabı görünmeyeceği için dolgu topuk tercih edebilirler. İkinci olarak kısa boylu bayanlar yüksek bel bol pantolonları tercih etmeli ve pantolonu kısa üstlerle tamamlamalıdır. Gömlek gibi kıyafetlerle tercih etmek isterlerse pantolonun içine koyarak giymeleri boylarını uzun göstermeye yardımcı olur.  Ayrıca tek renk giyinmek uzun boylu ve zayıf algısı oluşturur.

Erkeksi giyinmeyi seven bayanlar bol pantolonlarını bir ceketle kombinleyebilirler. Yüksek bel bol pantolon modelleri üzerine boyfriend gömlekler giyerek maskülen şıklık yakalayabilirler.

Kısa ceketler, şifon bluzlar ve dantel üstler ile bol pantolonları tercih etmeniz feminen bir görünüm kazandıracaktır. Takı ve aksesuarlarla kombininizi tamamlayarak feminen görüntünüze katkı yapabilirsiniz.

Desenli olan bol pantolonlar tercih ederek 70’li yılların esintisini üzerinizde taşıyabilirsiniz. Volanlı şapkalar bol pantolonlar ile çok uyumlu olurlar. Bol pantolonları hem günlük hem de özel günlerinizde kullanabilirsiniz. Günümüzde her renk ve tarzda bol pantolonları rahatlıkla bulabilirsiniz.

[wp_ad_camp_1]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*