Mini Etekli Abiye Elbise Modelleri

birbirinden farklı elbise modeli kullanılmaktadır. Seçilen her model kullanılacağı yere göre doğru tercih edilmelidir. Ortama uygun olarak seçilmeyen abiye elbisenin ne kadar güzel olursa olsun yersizlikten başka bir işe yaramayacağını belirtmek gerekir. Mini etekli abiye elbiseler gibi abiye modelleri samimi ve rahat ortamlar için veya konserler, bahar şenlikleri gibi geniş katılımlı toplantılar için uygun elbiselerdir. Ya da mini etekli abiye modellerini mezuniyet törenleri gibi samimi arkadaş toplantılarında tercih edebilirsiniz. Mini etekli modelleri konum ve yaş olarak denk veya akranı olunan kişilerin çoğunlukta olduğu ortamlarda tercih edilmesi tavsiye edilir.

Mini etekli abiye elbise modelleri nelerdir?

Mini etekli abiye modelleri daha çok genç ve orta yaş kadınların tercih ettikleri elbiselerdendir. Fakat ilerlemiş yaşlarına rağmen fiziği ve dış görünümünü düzgün tutmayı başarmış kadınlar da kendilerine ödül olarak mini modelleri tercih edebilirler. Mini abiye modelleri genel olarak straplez tasarımlarla ön plana çıkmaktadır. Straplez mini abiyeler daha çok rahat kesimleri ve kabarık etek modelleri ile tasarlanmaktadır. Ayrıca straplez modellerdeki göğüs ve sırt dekolteleri elbisenin doğasında var olduğu için oldukça hoş durmakta ve kadının göz alıcı güzelliğinin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Bazı straplez modellerde farklı tasarlanan alt ve üst kısımlar yine farklı renk tasarlanmış bel kuşağı ile buluşturulmuş ve ortaya güzel görünüme sahip bir abiye modelinin çıkması sağlanmıştır.

Tek askılı mini abiyeler straplez tasarım abiyelerden sonra en ilginç tasarımların içinde yer aldığı elbise modelleridir. Tek kollu abiye modellerinde mevcut olan çizgiler, askı kısmındaki süslemeler, tek taraftan giden iki adet askı ve geniş askı detayları ilgi çeken modeller arasında yer almaktadır.

Çift askılı modeller de mini etek abiye elbise modelleriarasında oldukça ilgi çekmektedir. Tercihen sıfır yaka olarak da kullanımı uygun görülen mini modelleri daha çok dar kesim olarak tasarlandığı görülmektedir. Bazı modellerde daha çok kısa kol görünüm kazanan çift askılı modellerde kare yaka, kalp şeklinde yaka, V yaka gibi yaka tipleri tercih edilmektedir. Kullanılan yaka tipleri bazılarında tül detaylarla bazı modellerde içe dantel işlemelerle daha da ilgi çekici hale getirilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*