Microblading ile seyrelen kaşlara destek

Kişisel bakım ve güzelliklerine önem vermekte olan bayanlara, her gün yeni bir yöntem imkânı sunulmaktadır. Özellikler kaş ve saçlarımızın, yüzümüze bir tamamlayıcı özellik sunabilmesi için, yeniden oluşumları sağlanmak adına, destekler verilmektedir. Elbette ki saçlar için kalıcı ekimler ve kaşlar için de kalıcı makyajlar ortaya çıkmaktadır. Doğal bir kaşa sahip olmak isteyen ve seyrek kaşlardan artık kurtulmak isteyen bayanlarımız, Miroblading yöntemlerini kullanarak, kendilerine destek olabilirler.

Microblading kaş rekonstrüksiyon

kaş-bakımı

3D kıl tekniği kullanılan bu uygulamalar, hem saç hem de kaşlar için önemli bir yere sahip. Manuel uygulamalar ile gerçekleştirilen bu yöntem;

 • Yarı kalıcı
 • Kaş ve saç yoğunlaştırma işlemleri
 • Efekt
 • Şekil verme sanatı olarak uygulanmaktadır.

İşlem nasıl gerçekleşiyor?

Seyrekleşmiş saçlar ve kellik durumu ile karşılaşmış kişiler tarafından gerçekleşmekte olan bu yöntem, kıl problemi olan noktalara, mini efektler şeklinde uygulanarak gerçekleştirilmektedir.

Saçları ve kaşları olan, fakat kaşlarda ve saçlarda seyreklik gösteren bölgelere uygulanması gerekmektedir. Bu işlemlerde, steril ve tek kullanıma sahip olan iğneler kullanılıyor. Mineral renklerin deri kısmının alt bölgesine yerleştirilerek tamamlanmaktadır. Her hangi bir katkı maddesi içermediği söylenen bu yöntem, genel olarak herkes tarafından kullanılabiliyor.

Kimler tercih ediyor?

namazelbisesi

 • Saçları dökülenler
 • Saç ekimi yöntemlerine müsait olmayanlar
 • Seyrelmiş saç ve kaşlara sahip olanlar
 • Saç ekiminden yeterli verimi alamayanlar

Hangi yöntemler uygulanmaktadır?

 • Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş – Japon Metodu %100 doğal kaş görüntüsü
 • Permanant Micro Point (Mikro Noktalar Özel Çalışma)
 • Permanant Micro Simulacrum (Mikro Gölgeler Özel Çalışma)

Genel olarak bu yöntemler uygulanmaktadır. Bazı kişilerde tek yöntem yeterli olurken, bazı kişilerde ise 3 yöntem birden uygulanması gerekebilmektedir. Tüm tekniklerin uygulanması da mümkün olurken, başarılı bir şekilde sizlere yardımcı olunabilmektedir. Ya da iki yöntem sizler için yeterli oluyorsa, 3. Yönteme gerek kalmadan, işlemler başarı ile tamamlanabilecektir.

Gerçek ve doğal bir görünüm

Yöntem ile birlikte doğal kaş ve kıl görüntüsü verilmektedir. Böylelikle bu teknik ile uygulanan kaş işlemini, gerçeğinden ayırt edebilmek neredeyse imkânsızdır. Pigmentler ile uygulanması gereken bu yöntem, microblading uygulaması için hazırlanan pigmentler ile tamamlanmalıdır. Pigment asyön ise 2 ile 5 sene aralığında yok olacaktır. Elbette ki yine de cilt tipine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Kullanılması gereken boyalar da doğal boyalardan tercih edilmesi gerekirken, sağlığınız açısından oldukça önemlidir.

Kullanılan pigmentler ve boya maddeleri, zaman içerisinde hücrelerin fizyolojik fonksiyonları ile birlikte yok olmaktadır. Bu hücre, pigmenti içerisine alma şekli ile parçalayarak yok edecektir. Bu da yukarı da bahsettiğimiz gibi ortalama 2 ile 5 sene aralığında değişiklik gösterebilmektedir.

Bayanlara dair tüm diğer güzellik ve sağlıklı cilt sırlarına, alt başlıklar altında, diğer makalelerimiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Adresimiz üzerinden kadınlara dair tüm konular ele alınacaktır.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!