Medela Biberon Yorum – Kullananlar – Damlatıyor mu

Bir süredir biberon seçimi konusunda ikilem yaşıyorum. Başlangıçta bu ikilemi plasik mi yoksa cam mı şeklinde iki seçeneğe düşürdüğümü düşünsem de şimdi işin içine farklı markalar girince biraz daha detaylı araştırma yapmak zorunda kaldığımı belirtmeden edemeyeceğim. Bu yazımda medela biberon yorum ve calma kullananlar hakkında artıları ve eksileri konularına değinmeye çalışacağız.

Medela Calma 150 ml Biberon Hakkında

Marka geleneksel biberonların yapısından daha farklı bir biberon mekanizması sunduğunu savunuyor. Yorumlarına baktığımda annelerinde aynı görüşte olduğunu söyleyebilirim. Bildiğimiz biberonlarda sütün kendiliğinden akıyor olmasını bebeğin anne memesinde alışık olmadığı bir davranış olduğunu söyleyebiliriz.

Buna göre;

  • Bebekler anne memesinden ağzını çalıştırarak emme sağlar.
  • Geleneksel biberonlar kendiliğinden süt akışı sağladığı için bebekleri tembelleştirir.
  • Calma biberon anne memesini taklit ederek bebeğin ağzını çalıştırarak emme sağlamasını tetikler.
  • Bu bebeğin tembelleşmesinin önüne geçtiği gibi anne memesini reddetmesinin de önüne geçer.
  • Markanın bir diğer artısı ise bebeğin nefes almasını kolaylaştırdığı yönünde, yani bebek beslenirken vakum gücü kendine ait olduğu için nefes almak için durabiliyor.

Medela Biberon Yorum Damlatıyor mu

Bu internette yer alan medela yorumlarına göz attığım da çok karşılaştığım bir sorun olarak dikkatimi çekmişti. Kullanıcıların büyük bir kısmı biberonun çok damlattığını savunsalar da marka kesinlikle damlatmadığı yönünde kesin açıklamalar yapıyor. Şu ana kadar kullananlar arasında birkaç farklı yoruma denk geldim onları özetlemek istiyorum.

Olumlu – Olumsuz Yorumları

Yorumlarda diyor ki; çok damlatıyor veya birkaç kullanımdan sonra damlatmaya başladı.

Bu durumu şu şekilde özetlemenin mümkün olduğunu düşünüyorum. Etkin bir vakum mekanizmasına ihtiyaç duyulduğu için yeterince sıkılmadığını ve bu sebepten sızdırma yaptığını düşünüyorum. Oldukça uzun bir süredir rahatlıkla kullandığını söyleyenlerin de azımsanmayacak kadar fazla olduğunu belirtmek gerekiyor.

Bir diğer yorumda (aslında bu pek çok yorumun ortak cümlesi olmuştu)

Bebeğimin çok gazı olmaya başladı, sabaha kadar uyuyamadı vs…

Mantık olarak bu biberonun diğer biberonlardan farklı olduğunu biliyoruz. Biraz önce de yazarken belirttiğimiz gibi bebek beslenme sırasında nefes alabiliyor veya beslenmesine ara verebiliyor. Doğal olarak önceden kullandığı biberonlardan alışık olduğu gibi beslenmeye çalıştığı için hava yutmak gibi bir durumla karşılaşması söz konusu olabilir diye düşünüyorum.

Bu konuda sizlerin de yorumlarınızı merak ediyorum. Lütfen bizi aydınlatın… Bu arada sizleri kadın forumu bölümüne bekliyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*