Maya Maskesi Nasıl Yapılır – Maya Maskesi Tarifi

Televizyon programlarında görüldüğü günden bu yana çok fazla soru gelmeye başlayınca bizde maya maskesi nedir ve maya maskesi nasıl yapılır sorularının cevaplarını sizinle paylaşmamız gerektiğini düşündük. Öncelikle bunun için internette hazır maske satısı yapan pek çok adres bulunduğu gibi kendi imkanlarınızla da bu maskeleri hazırlayabileceğinizi hatırlatalım istedik…

Uyarı: Maya maskesi farklı cilt tiplerinde alerjik reaksiyonlar gösterebilir. Bunun için ezbere tarifleri uygulamak yerine bir hekimden destek almayı deneyebilirsiniz. Bizi yorumsuz bırakmazsanız memnun oluruz.

Maya Maskesinin Faydaları Nelerdir

Öncelikle cildin onarılmasına son derece olumlu etkiler yaptığı bilinmektedir. Cilt tipi olarak daha çok kuru ciltler için uyumlu olduğu düşünülse de yağlı ciltlerde sivilcelerin önüne geçtiği bilinmektedir. Sıklıkla tercih edenlerin ciltlerin dışında saçlarının sağlıklı olması açısından da bu maskeden çok sık yardım aldıkları bilinmektedir.

Bilinen Başlıca Faydaları

  • Öncelikle akne ve sivilce oluşumunun önüne geçmektedir.
  • Kuru ciltlerin nemlenmesine destek sağlar.
  • Peeling özelliği sayesinde cildi ölü derilerinden arındırır.
  • Pek çok kişi cilt rahatsızlıklarına karşı bu maskeden destek almaktadır.
  • Yaşlanma karşıtıdır. Kırışıklıkların önüne geçmeyi amaçlayanlar için bulunmaz bir yardımcıdır.

Bu şekilde fayda göstermesinin başlıca sebebi maya içeriğinde bulunan B vitamin kompleksidir. B1 vitaminin güneş yanığına ve yaşlanmaya, B2 vitaminin egzama tedavisine, B6 vitaminin cilt kuruluğuna karşı son derece olumlu etkileri olduğu bilinmektedir. Maya içeriğinde bulunan B vitaminleri dışında içeriğinde barındırdığı mineraller yardımıyla da son derece faydalı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Maya Maskesi Tarifleri

Farklı farklı maya maskesi tariflerini vermeye çalışacağım. Çoğunlukla maya maskeleri içerisinde kullanılan seçeneklerin neredeyse tamamına yakının yaş maya ile yapıldığını da unutmamak gerekmektedir.

Sivilce Karşıtı Maya Maskesi Tarifi

4 çay kaşığı yaş maya ve 4 çay kaşığı limon suyunu eriterek yüzünüze uygulayın. Yüzünüzde 15 dakika kadar bekledikten sonra durulayın. Ben iki sefer uygulayarak son derece olumlu etkilerini gördüğümü söyleyebilirim.

Leke Karşıtı Maya Maskesi Tarifi

1 çay kaşığı maya ve 1 çay kaşığı karbonat 2 çay kaşığı kadar su. Mayayı suda tamamen erittikten sonra karbonat ilave ederek karıştırın. Daha sonra cildinize dairesel hareketlerle yedirin. 15 dakika kadar bekledikten sonra durulayabilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Maya Maskesi Tarifi

Bu tarifi internet üzerinde buldum. Daha önce uygulamadığım için yorumsuz bir şekilde size aktarıyorum. 1 adet yumurta ile 1 adet yaş maya ve e vitamini kapsülüne ihtiyaç duyuyoruz.

Yukarıda belirtilen tüm malzemeleri cam kase içerisinde karıştırıyoruz. Yüzümüze uyguluyoruz ve bunun için yümüzde 15 dakika kadar bekletmemiz yeterli. Sonrasında cildimizi maskeden arındırıyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*