Maskelerin İyi Geldiği 5 Cilt Problemi

Kızlarla evde toplandığımızda artık bir ritüel haline gelen cilt maskeleri, aslında birçok cilt problemi için de kurtarıcı ürünler. Pratik bir kullanım sağlayan hazır kağıt maskeler ya da kozmetik markaların hazırladığı hazır cilt maskelerinin dışında; doğal malzemeler ile evde hazırlayacağınız cilt maskeleri de çok yararlı olacak. Peki, bu maskeler neye iyi geliyor? İşte düzenli cilt maskesi uygulayarak kurtulabileceğiniz 5 cilt problemi…

1)Kuruluk 

hangi-maske-neye-iyi-gelir-3

Sadece kuru ciltlerin değil, karma ve hatta yağlı ciltlerin bile dönem dönem yaşadığı bir cilt problemidir kuruluk. Bu durumda yoğun içerikli yağlı kremler bir çözüm gibi görülebilir ama asıl ihtiyacınız olan cilt tarafından hızlı emilen içeriklerle oluşturulmuş cilt maskeleridir. İçerisinde doğal zeytinyağı, yoğurt gibi malzemeler olan maskeleri tercih edebilirsiniz.

2) Kırışıklık 

hangi-maske-neye-iyi-gelir-2

Erken yaşlanma belirtileri ile karşı karşıyaysanız, göz kenarı, alın, dudak çevresindeki yeni oluşmaya başlamış kırışıklıklara evde yapılan cilt maskeleri; daha ilerlemiş kırışıklıklara da bir uzman tarafından uygulanan hazır maskeleri deneyebilirsiniz.

3) Sivilce

hangi-maske-neye-iyi-gelir-

Sadece ergenlik döneminde sivilce problemi yaşanmıyor. Özellikle kadınlar, ergenlik bittikten sonraki dönemde de sivilce sorunları ile karşılaşıyor. Eğer derin ize dönüşmüş ya da tüm cilde yayılmış ciddi bir sivilce sorununuz varsa, tek tük sivilceler için ev yapımı cilt maskeleri iyi bir alternatif olacak.

4) Siyah Nokta

hangi-maske-neye-iyi-gelir-4

Siyah noktalara maske uygulamadan önce, buhar banyosu ile gözenekleri açmanız, maskenin siyah nokta sorununa daha hızlı çözüm bulmanızı sağlayacak. Peeling de siyah nokta için iyi bir alternatif.

5) Kızarıklık 

hangi-maske-neye-iyi-gelir-5

Pek çok kadın ve erkeğin karşılaştığı bir sorundur cilt kızarıklığı. Bu durumda yatıştırıcı etkiye sahip bir cilt maskesine ihtiyacınız olacak. Cildinizi daha hızlı toparlayan bu cilt maskeleri ile kızarıklık probleminin önüne geçebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*