Maskara Sürmenin Püf Noktaları Nelerdir?

Kadınlar maskara sürme işlemlerinde çoğu zaman beklenmedik durumlarla karşı karşıya kalmaktadır. Özellikle sürme işleminin ardından meydana gelen topaklar ya da maskaranın gereğinden fazla sürülmesi olumsuz görüntüler ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Maskara sürmenin püf noktaları ile istenmeyen görüntülerden uzaklaşmak ve daha etkili bir şekilde maskara sürmek mümkündür. Peki, bu püf noktalar nelerdir?

Maskara sürmenin püf noktaları

Etkili makyaj için maskara olması gereken şekilde sürülmeli ve istenmeyen görüntülerin ön plana çıkmasını engellenmelidir.. Maskara sürmenin püf noktaları ise aşağıdaki gibi karşımıza çıkar.

Topaklanmaları engelleyin!

Maskara sürüldükten sonra kirpikler birleşir ve topaklanmalar meydana gelir. Bazı kadınlar birleşen kirpikleri ince bir kürdan ya da iğne yardımı ile ayırmaya çalışır. Ancak topaklanmaların önüne geçmek için maskaranın hemen ucunda bulunan siyah bölgenin mendille temizlenmesi etkili olacaktır. Mendille silinen bu alan topaklanma sorununu engelleme konusunda etkilidir.

Kıvrımları göz ardı etmeyin!

Kıvrımlı bir yapıya sahip olan kirpikler, gözeneklerde bulunan pırıltının ön plana çıkmasına yardımcı olduğu gibi, gözlerin daha büyük görünmesine olanak tanır. Bu nedenle maskara uygulamadan önce kirpik kıvırcığı uygulanmalı ve bunun ardından maskara işlemine geçilmelidir. Ayrıca kirpik kıvırcığının fön makinesinde biraz ısıtılarak işleme konması daha etkili sonuçların ortaya çıkmasına imkan tanır.

Maskarayı tek bir yönde hareket ettirmeyin!

maskara-surmenin-puf-noktalari-nelerdir2 resimKirpiklerinize maskara uygularken tek bir yönde işlem yapmayın. Diplerden başlamak kaydıyla biraz dağa biraz da sola doğru hareketler yapmaya çalışın. Maskara sürmenin püf noktaları arasında hareketlilik önemli bir konumda yer alır. Bu hareketlilik sayesinde topaklanmalar olmaz ve kirpiklerin daha hacimli görünü sergilemesi sağlanır. Ayrıca kirpiklerin daha uzun görünmesi de mümkündür. Maskarayı içten ve dıştan uygulamayı da ihmal etmemelisiniz.

Maskara ile dolgunlaştırma yöntemi

Kirpik kıvrcığını kirpiklerinize uyguladıktan sonra pudra fırçanızı elinize alın ve kirpikleri hafif dokunuşlar ile pudralayın. Bundan sonra maskarayı kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Bu şekilde kirpiklerinizin daha dolgun bir yapıya kavuştuğunu fark edeceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!