Market Poşetleri Ne Kadara Satılacak

Yeni bir döneme merhaba demeye hazır mıyız? Konu başlıkları her ne kadar web sitemiz için farklı olsa da gündemi yakından takip etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Bildiğiniz üzere 1 ocak 2019 tarihinden itibaren ülkemizde bir ilk gerçekleşecek. Artık market poşetleri komple ortadan kalkmasa da artık daha zor ulaşabileceğimiz bir seçenek ile ortaya çıkacaklar. Bu sayede artık market poşetlerine para ile ulaşabileceğiz. Artık eskisi tek seferde onlarca market poşeti ile marketlerden dışarı çıkmak kolay olmayacak.

Market Poşetleri Nerede Satılacak

Yine aynı şekilde market poşeti aynı şekilde reyonlarda yada kasalarda satılabilecek. Boyutlarına göre farklı fiyatlar düşünülüyor olsa da orta boy bir market poşetinin fiyatının 25 kuruş olacağını söyleyebiliriz. Bu sayede poşet kullanımından doğacak masrafın azaltılması, doğanın kirlenmesinin önüne geçilmesi ve daha bilinçli tüketicilerin ortaya çıkması amaçlanıyor.

Market Poşetleri Ne Kadara Satılacak

Fiyat konusunda poşet büyüklüklerine göre farklı rakamlardan bahsediliyor olsa da fiyat aralığının 25 kuruştan başlayarak satılacağı düşünülüyor. Şu an için net rakamları söylemek mümkün olmasa da bu poşetlerden elde edilen gelirler hakkında çeşitli haberler görmek mümkün oluyor. Market poşeti tüketiminin azalması ile birlikte yeni alışkanlıkların ortaya çıkması da gündeme çıkıyor. Bunlar arasında en çok tercih edileni eski tip Pazar poşetlerinin satılmaya başlanması olabilir. Bunun dışında Bimde bu hafta karşımıza çıktığı gibi Pazar arabaları da popülerliğini yeniden kazanmaya başlayacaktır.

Peki ama herkes poşeti parayla mı satacak?

Evet yasal olarak poşet ile alışveriş yapılan her yerde poşetler para ile satılacak! Hal böyle olunca yeni poşetin alınması için başka yöntemlerin deneneceğini düşünebiliriz. Birkaç farklı alternatif daha ekonomik alışveriş anlamına gelebilir. Biraz önce de değindiğimiz gibi çok kullanım için üretilmiş poşet ve şık Pazar çuvalları sizin için biçilmiş kaftan olabilir. Bunun dışında artık yeni dönem içerisinde üretilen pek çok yeni ürün için poşetlere gerek kalmayacak şekilde üretilebilir. Sütler, tuvalet kağıtları ve daha aklımıza gelmeyen pek çok farklı ürünler artık kendinden poşetli bir şekilde raflarda yerini alabilir.

Poşet Satan Marketler 2019

Yeni yıl için üretilen tüm poşetlere para ile satılma zorunluluğunun gelmesi ile birlikte yeni raflarda yerini alacak ürünlerin buna gerek duyulmayacak şekilde üretildiğini söylemiştik. Bu noktada poşetlerin fiyatları ile ilgili genel bilgilendirmeyi yapacağız. Bizi takip etmeye devam ederek poşet fiyatları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Şu ana kadar ortalama poşetlerin 25 kuruştan satılacağını biliyoruz. Bunun dışında güncelleme olduğu zaman bu yazıyı güncelleyeceğiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*