Marilyn Monroe Stili ile Yeni Bir Tarz!

Marilyn-Monroe-Stili-ile-Yeni-Bir-Tarz-Resim
Marilyn Monroe Stili ile Yeni Bir Tarz!

20.yy’ın en ünlü yıldızı, efsane sarışın Marilyn Monroe stili ve cazibesiyle 50’li yıllara damgasını vurmuş, döneminde tüm dünya erkeklerinin hayallerini süslemiş ve günümüzde hala adından söz ettirmeyi başaran bir stil ikonudur.

36 yıllık kısacık yaşamına pek çok başarı sığdıran Monroe’nun yaşamı, bugün hala çözülmemiş sırlar, aydınlanmamış gerçekler, tahminden öteye geçemeyen bilinmezlerle doludur. Ölümünün ardından 50 yıldan fazla geçmiş olmasına rağmen, modaya, sinemaya, edebiyata ilham kaynağı olmaya devam eden Marilyn Monroe, müthiş seksapeli, dikkat çeken tarzı ve baş döndüren güzelliği ile hala adından söz ettirmeyi sürdüren bir fenomendir.

Biz de bu adeta “kadınlığın kitabını yazmış kadının giyim tarzını mercek altına aldık. Zira görünen o ki Marilyn’den öğreneceğimiz çok şey var.

Marilyn’le Bir Gün

Marilyn Monroe stili denince aklımıza ilk olarak, onun o seksi, uçuşan beyaz elbisesi gelse de, Monroe aslında perde arkasındaki yaşamında oldukça sade giyinen bir kadındı.

Balıkçı yaka kazaklarını kalem eteklerle birleştirerek, sadelikten feminenliği doğuran Monroe, kloş etekleri kısa üstlerle kombinleyerek, muhteşem hatlarını ön plana çıkarır, zıt renklerin uyumunu cesurca kıyafetlerine yansıtırdı.

Yüksek belli pantolonlarını, mini mini şortlarını, göbekten bağlanan gömlekler ve topuklu ayakkabılarla birleştirerek ve altın sarısı saçlarını tepesinden fiyonkladığı bandanalarla süsleyerek, Pin Up tarzı giyimin en önemli öncülerinden biri olmuştu.

Marilyn’le Bir Gece

Derin yırtmaçların, cesur dekoltelerin, parlak ve ışıltılı kumaşların, pahalı mücevherlerin, beyaz kürk şalların içinde adeta bir kum saati gibi görünen kıvrımlı vücudunu sergilerken, kadınların kıskanç ve erkeklerin hayranlık dolu bakışlarını üzerinde topladığını iyi bilen Marilyn Monroe tarzı ile bir devre damgasını vururken, acaba bugün, bu 2015 ilkbahar yaz sezonu modası hakkında fikir edinmeye çalışan biz 21. YY kadınlarının kendisinden bu denli ilham alacağından haberi var mıydı?

Onun erkeklerin akıllarını başlarından alan güzelliğini kıskanan kadınlar kendisinden “aptal sarışın” diye bahsederken, ki  bu tabir tüm dünyada literatüre girse bile, yıllar sonra onun efsanevi güzelliğinin yanında, keskin zekasının anlatıldığı filmlere konu olacağının farkında mıydı?

Belki de evet…

Belki de bir kadını bu kadar güzel yapan şey, onun kendine olan güvenidir.

Hem ne de olsa, bazıları sarışın sever…

[wp_ad_camp_1]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*