Makyaj Temizleme Sütü Nasıl Yapılır?

 Makyaj Temizleme Sütü Nasıl Yapılır?

Yüzdeki makyajı temizlemek bazen zor bir hal alabilir. Fakat doğal yöntemler sayesinde yüzde bulunan makyajı kısa zaman içerisinde ortadan kaldırmak ve makyaj temizleme işlemini daha sağlıklı bir şekilde yapmak mümkündür. Bunun için en etkili yöntemlerden biri ise makyaj temizleme sütü ile yapılan bitkisel uygulamadır.

Makyaj temizleme sütü hazırlanışı ve uygulanışı

Sizlere sunacağımız makyaj temizleme sütü karışımında çeşitli yağlar bulunmaktadır. Hint yağı ve kanola yağı barındıran karışım sadece makyajı temizlemekle kalmaz, bunun yanında cildin bakım altına alınmasını sağlar. Hint yağı, kuru ciltler üzerinde etkili bir makyaj temizleme malzemesi olarak karşımıza çıkar. Ayrıca süt, makyajın temizlenmesinden sonra yüzün buhara tutulması sıcak soğuk şok etkisi meydana getirerek gözeneklerin küçülmesine neden olur. Kanola yağı ise birçok vitamini bünyesinde barındırır. Omega 3 ve omega 6 içerdiği için sinir sistemini güçlendirerek kemik yapısına fayda sağlar.

Makyaj temizleme sütü

Gerekli malzemeler;

– 1 çay kaşığı kanola yağı

– 1 çay kaşığı hint yağı

– 1 çay kaşığı zeytinyağı

– 1 kahve fincanı süt

Hazırlanışı ve uygulanışı;

makyaj-temizleme-sutu-nasil-yapilir1 resimÖncelikle süt ve zeytinyağı tahta kaşıkla karıştırılır. Ardından 2 dakika kadar beklenir ve kanola yağı ile hint yağı karışıma ilave edilir. Karışım hazırlandıktan sonra bir cam şişe içerisinde muhafaza edilir.

Karışım bir pamuk yardımı ile kullanılır. Pamuğa çok az dökülen karışım yüzde bulunan makjaya temas ettirilir. Yüz tamamen temizlenmesinin ardından ise gözler yüzü temizlerken kullanılan pamuk ile temizlenir. Bunun nedeni pamuktaki karışımın azalmış olması ve gözlerdeki makyajı temizleme esnasında karışımın gözlere kaçmaması içindir. Karışımı sıcak bir yerde muhafaz etmemeye dikkat edilmelidir.

Makyaj temizleme sütü doğal bir karışım olması nedeniyle kadınlar tarafından rahatlıkla tercih edilebilir. İçeriğinde yer alan malzemelerin cilde herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Bu nedenle her makyaj temizleme sırasında karışımın sorunsuz bir şekilde kullanılması ve istenen sonuçlar elde edilmesi mümkündür.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın