Makyaj Bazı Ne İşe Yarar Makyaj Bazı Yerine Ne Kullanılır

Kaliteli ve uzun süreli bir makyajın ilk adımı olarak makyaj bazı sayılabilir. Bildiğiniz üzere makyajın doğal görünmesi, kendini çok belli etmemesi ve kusurları örtmesi beklenir. Kullanılan makyaj bazları ise bunu sağlayan ilk yardımcıdır. Bildiğiniz üzere cildin daha rahat kapatılmasını sağlayan ve kusurları ortadan kaldıran yardımcı makyaj bazıdır. Dilerseniz merak ettikleriniz forum bölümünden bize danışabilirsiniz.

Makyaj Bazı Nedir Ne İçin Kullanılır

Öncelikle makyaj yapmadan önce yardım aldığımız bir ürün olarak hayatımıza girdi. Zaman içerisinde geliştirilerek farklı markaların rekabet ettiği bir ürün haline geldi. Makyaj yaparken kullanılan ürünlerin daha rahat kapatmasını, daha uzun süreli olmasını ve daha doğal durmasını sağlarlar. Kusurlu bölgelerin daha uzun süre kadifemsi bir görünümle kapatılmasına yardımcı olurlar…

Makyaj Bazı Nasıl Uygulanır

Öncelikle bu ürünleri temiz cilde uygulamanız sonuçlarını daha rahat gözlemeniz için yerinde bir tercih olacaktır. Temiz cilt derken çok kuru ciltler kastedilmemektedir. Eğer cildinizin çok kuru olduğunu düşünüyorsanız bir miktar nemlendirmeniz de olumlu sonuçlar ortaya çıkarabilir. Fırça veya sünger yardımıyla (hatta parmaklarınızla) daireler çizerek uygulayabilirsiniz. Elinizden geldiğince ince uygulamaya gayret etmeniz gerekmektedir.

Çok sık sorulan bir soruya cevap vermeden geçmemek gerektiğini düşündüm. Makyaj bazlarını ne kadar süre ile tutmalıyım? İşlem tamamlandıktan sonra 5 dakika kadar bazın kurumasını beklemek daha olumlu sonuçlar verecektir. Bu bekleme süresi çoğu web sitesinde 2 -3 dakika şeklinde anlatılsa da farklılık gösterebilir.

Makyaj Bazının Avantajları Nelerdir

Farklı cilt tiplerine göre farklı reaksiyonlar veriyor olması en büyük avantajıdır. Yağlı ciltleri kuru, kuru ciltleri nemli, soluk ciltleri renkli göstermesi ile bir kurtarıcıdır. Tabi ki pek çok konuda olduğu gibi makyaj bazları söz konusu olduğunda da kalite ve marka farklılığı ortaya çıkabilmektedir.

Makyaj Bazı Yerine Ne Kullanılabilir

Çok sık sorulan bir soru olduğu için makyaj bazı yerine ne kullanılır sorusunu özellikle cevaplandırmak istedik. Dilerseniz makyaj bazlarının temel amacına göz atalım. Öncelikle makyaj bazı nemlendiren, su dengesini sağlayan bir yapıya sahip olduğu için tercih edilir. İkinci özelliği ise makyaj bazının temizleyici özelliğe sahip olmasıdır.

Bütün bu özellikler makyaj bazı yerine ne kullanabilirim diyenlerin akıllarına en son getirdiği şeyle aynıdır. Erkeklerin tıraş sonrası kullandıkları tıraş losyonu!

Cildin tahriş olarak nem kazanmasını sağladıkları için makyaj bazı yerine tıraş losyonu kullanabilirsiniz. Bu konuda internette pek çok fikir farklılığı bulunmaktadır. Pek çok farklı insan bunun işe yaradığını söylese de bunun çok fazla işe yaramadığını söyleyenlerde azımsanmayacak kadar fazladır. Ben bu konuda sizin yorumlarınızı çok merak ediyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!