Limon Maskesinin Faydaları ve Yapılışı

Cilt bakımı üzerinde birbirinden farklı olumlu etkilere sahip olan limon, maske uygulaması ile cildin güzelleşmesine ve duru bir görünüm kazanmasında oldukça etkilidir. Kadınlar limon maskesinin faydaları ile istenen bir cilt bakımı yapabilir ve daha etkili bir cilde kolayca sahip olabilir.

Limon maskesinin faydaları nelerdir?

Limon içeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde cildin etkili görünmesine yardımcı olur ve bunun yanında pek çok cilt problemi üzerinde oldukça etkilidir. Peki, limon maskesinin faydaları nelerden oluşmaktadır? gelin bunlara daha yakından göz atalım.

– Ciltte bulunan mikropları yok eder ve yapısı gereği doğal bir antiseptik görevi görür.

– Sivilcelerin kurumasında etkili olan limon maskesi, sivilce oluşumunu da engeller.

– Parlak ve yumuşak bir cilt yapısı meydana getirir.

– Siyah noktaların azalmasında etkili olduğu gibi ciltte var olan fazla yağı alır.

– Güneş lekeleri başta olmak üzere ilerleyen yaş ve sivilceler nedeniyle ortaya çıkan izlerin azalmasına katkıda bulunur.

– Cilt hücrelerinin yenilenmesinde etkilidir.

Limon maskesi ile sivilcelere çözüm

Gerekli malzemeler;

– Bir çay kaşığı pirinç nişastası

– ½ çay kaşığı karbonat

– Bir çay kaşığı kadar limon suyu

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Malzemeler uygun büyüklükte bir kap içerisinde karıştırılır. Yeterli derecece karıştırma işleminin ardından cilde uygulama yapılır. Uygulama sonrasında 20 dakika kadar beklenir ve ardından maskesinin uygulandığı bölge güzelce yıkanır. Yıkama işleminin ardından cildin soda ile silinmesi etkili olacaktır. Bakımlı bir cilde sahip olmak için maskenin haftada 3 kez uygulanması gerekir.

Limon maskesi ile lekeleri yok edin!

Gerekli malzemeler;

– Çay kaşığının 4’de 1’i kadar tarçın

– Bir çay kaşığı kadar taze sıkılmış limon suyu

– Bir yemek kaşığı bal

– Yemek kaşığının ¼’ü kadar Hindistan cevizi

Hazırlanışı ve uygulanışı;

İlk olarak bal benmari usulü eritilir ve diğer malzemeler ile bir kap içerisinde karıştırılır. Uygulamaya geçmeden önce cilt ılık su ile nemlendirilir ve masaj yaparak maske cilde sürülür. Ortalama 10 – 15 dakika kadar ciltte bekletilen maske bu sürenin sonunda soğuk su ile yıkanır ve böylece cilt nemlendirilir. Maskenin ortalama 10 günde bir uygulanması etkili olacaktır.

Limon maskesi ile cilt arındırma

Gerekli malzemeler;

– 2 yemek kaşığı kadar bal

– 1 yemek kaşığı kadar limon suyu

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Öncelikle cildin uygulama yapılacak bölgesi temizlenir ve sonrasında bal ile limon karıştırılır. Hazırlanan karışım cilde uygulanır ve bu şekilde 20 dakika kadar beklenir. Bekleme süresinin ardından cilt soğuk su ile yıkanır. Soğuk su cildin sıkılaşmasında etkilidir. Ayrıca maske ile cilt daha canlı ve parlak bir hale gelir. Maske haftada 1 kez cilde uygulanabilir.

Kuru cilt bakımına limon maskesi

Gerekli malzemeler;

– 1 çay kaşığı limon suyu

– 2 yemek kaşığı bal

– 1 yemek kaşığı badem yağı

– 1 adet yumurtanın sarısı

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Belirli büyüklükte bir cam kase içerisinde malzemelerin tamamı karıştırılır ve temizlenen cilde uygulama yapılır. Uygulama sonrası karışım 10 dakika kadar ciltte bekletilir ve ardından cilt ılık su ile yıkanır. Yapılan maske cildin nemli bir yapı kazanmasında ve meydana gelen kırışıklıkların azalmasında etkilidir. Haftada 2 kez uygulama yapılması yeterlidir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!