Lazerle Tüy Sarartma Nasıl Yapılır?

 Lazerle Tüy Sarartma Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon işlemi yaptıran kişilerin, cildindeki tüylerden bazıları ince köklü yapıya sahip olabilir. İşlem sonunda ise bu ince tüyler epilasyon aleti görmediğinden cildinizde rahatsızlık veren bir görünümle kalır. Bu durumdan kurtulmak ve cildinde kalan tüylerin kalıcı olarak yok olmasını isteyenler, lazerle tüy sarartma işlemini yaptırarak bu tüylerin görünmez hale gelmesini sağlayabilirler.

Lazerle tüy sarartma yöntemi

Tüy sarartma yöntemlerinden biri olan Nd:yağ Q-switched, cildinizdeki epilasyon işleminden kalan ince tüylerin sararmasında en etkili lazer yöntemlerinden biridir. Sarartma işlemi sırasında tüyler ince köklü olduğu için bazıları sararırken bazıları da dökülebilir.  Q-switched lazerle tüy sarartma uygulaması, ince ve derin bir şekilde tüy köklerine ulaşarak kesin ve etkili bir sonuç verir.sı

Lazerle tüy sarartma nasıl yapılır?

– Lazerle tüylerin sararması işlemine geçilmeden önce uygulama yapılacak olan bölge uyuşturulmalıdır. Böylelikle lazer işlemi yapılan bölgenizde herhangi acı ve ağrı hissetmezsiniz.

– Ortalama 2 seans kadar süre içerisinde uygulanan lazerle tüy sarartma işleminde acı ve ağrı hissi en aza indirgenmiştir.

– Ancak lazerle tüy sarartma yaptıranlar uygulama yapılan bölgelerini güneş ışınlarından korumalı, güneşle temas ettirmemelidir.

– Eğer güneş lazerle tüy sarartma yapılan bölgenizle temas ederse cildinizde lekelerin oluşmasına neden olabilir.

lazerle-tuy-sarartma-nasil-yapilir1 resimLazerle tüy sarartma hangi bölgelere ve kimlere yapılmaktadır?

Öncelikle tüylere yapılan sarartma uygulaması her cilt için uygun olup, renk tonu ayırt etmeksizin her ciltte olumlu sonuçlar verir. Lazerle tüy sarartma yöntemi vücuttaki bazı bölgeler için uygundur. Sıklıkla yaptırılan bölgeler ise kollar ve bacaklardır. Uygulama yaptığınız bölgeyi korumanız, leke gibi bazı yan etkileri yaşamanıza neden olmaz. Ayrıca günlük hayatınıza rahatlıkla geri dönebileceğiniz bir epilasyon uygulamasıdır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın