Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Lazer epilasyon çeşitlerini 3 kısma ayrılmış olarak bulabilirsiniz. İğneli ve elektrikli uygulamanın altında elektroliz, termoliz ve blend olarak üç çeşit yöntemle lazer epilasyon uygunlanmaktadır. Epilasyon işlemine başlamadan önce yapılacak lazer epilasyon çeşitleri ve özellikleri hakkında bilgi sahibi olmanız etkili bir sonuca ulaşmanız açısından önemlidir. Şimdi sizler için hazırlamış olduğumuz elektroliz, termoliz ve blend epilasyon çeşitlerinin özelliklerini açıklayacağız.

Elektroliz Elektrikli Epilasyon Yöntemi

Elektrik akımı zayıf olan elektroliz epilasyon yöntemi kesintisiz olarak kişiye aktarılarak uygulanır. Zayıf ve kesintisiz olan elektrik akımı iğnenin etrafındaki su bakımından zengin olan hücrelerin değişikliklere uğratır. Elektroliz yani iğneli epilasyon üst hücrelerde su tutmaz ve dolayısıyla herhangi bir etkilenme yaşamaz. Ancak alt bölgelerde yer alan kıl köklerinin etkilenmesinde bu yöntem başarılı olarak gerçekleşir.

Termoliz Elektrikli Epilasyon Yöntemi

Verilen elektrik akımı yüksek olan termoliz epilasyon yönteminde kıl kökleri, iğnenin ucunda bulunan ısı derecesi çok yüksek olduğundan çabuk yanar. Akım 0-2 ile 2-4 arasında 1 saniye içinde verilir. Ağrılı bir yöntem olmasına karşın termoliz epilasyonla kesin sonuçlara ulaşabilirsiniz. Epilasyon yapan kişinin uygulamayı çok dikkatli ve titiz bir şekilde yapması gerekir. Aksi taktirde cildinizde oluşan yanık ve iz gibi durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

blend-epilasyon resimBlend Elektrikli Epilasyon Yöntemi

Blend, lazer epilasyon çeşitleri arasında karışık akım veren bir epilasyon yöntemidir. Kıl köklerinize verilen akım değeri bazen yüksek dozda verilirken bazende kesintisiz olarak zayıf bir şekilde verilebilir. Sık kullanılan epilasyon çeşiti olan blend, elektroliz kadar uzun sürmediği ve termoliz gibi de acı vermediğinden dolayı daha çok tercih edilir. Ama termoliz kadar da hızlı sonuç verdiği görülmemiştir. Ayrıca cildin zarar görme olasılığı az olduğundan birçok ülke blend epilasyon yöntemini kullanmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!