Küt Kesim Saç Modelleri

Saç rengine bakılmaksızın saç kesiminde kullanılan kesim modelleri kadınlar için oldukça önemlidir. Bu noktada riske girmek istemeyen bayanlar için küt kesim saç modelleri imdada yetişmektedir. Saçları küt kestirmek her ne kadar kolay bir saç modeli tercihi olarak görülse de her yüz tipine uyması tabi ki mümkün değildir. Bu nedenle yüz tipine uygun saç modelini seçmek oldukça önemlidir.

Küt saç modelleri nelerdir?

Saç kesimi saç bakımında dikkat edilmesi gereken en önemli noktadır. Bunun nedeni ise saç kesiminin kadının dış görünümüne etki eden en önemli etken olmasıdır. Saç kesimi daha çok saç rengine uygun şekilde yapılmaktadır. Küt saç modelleri ise her saç rengiyle birlikte kullanılabilmesi ile oldukça kullanışlı ve tercih edilen bir saç kesim modelidir. Küt saç modeli saç bakımında, uzun saçlarda ortaya çıkan zorluklardan kaçınmak isteyen bayanların tercih edebileceği bir saç modeli olarak göze çarpmaktadır.

Açık renklerden koyu renklere her tür saç renginde tercih edilebilen küt saç kesimi genellikle yuvarlak yüz hatlarına sahip kadınların tercih ettiği saç modelidir. Uzun bir yüze sahip kadınlar genel olarak uç kısımları farklı uzunluklarda kesilmiş saç modelleri tercih edebilirler. Yüzleri temiz olan kadınlar daha kısa kesim küt modeller tercih edebilirler. Renkli gözlere sahip kadınlar içinse açık renk ve düzgün kesim küt saç modelleri tercih edilmelidir.

Saç modeli belirlenmesinde dikkat edilmesi gerekenler

Kadınlar için saç modelini değiştirmek genel bir yargıyı yıkmak gibidir. Saç modelinin değiştirilmesi kararı verilmeden önce kişinin yüz tipine bakılması gerekmektedir. Her yüz tipi için uygun farklı saç kesim modelleri bulunmaktadır. Küt kesime karar verildikten sonra ise saçların dalgalı mı düz mü olacağının belirlenmesi ve rengin belirlenmesi gerekir. Yüzünü ortaya çıkarmak isteyen kadınlara tavsiye olarak koyu renkler önerilebilir. Ancak küt kesimlerde çok fazla koyu renklerin kullanılması yüzün gereğinden fazla ön plana çıkmasına neden olabilir. Bu durumu engellemek için saç kesiminde kâhkül kullanmak gerekebilir. Kimi küt saç kesimlerinde arkadan öne ikiye bölünen saçlardan sağ ve sol taraftan birinin uzun kesilmesi ile farklı bir tarz da oluşturulabilmektedir. Bu model asimetrik kesim ile sağlanmaktadır.

Saç modeli giyilecek kıyafetle de oldukça önemlidir. Her ne kadar sırt dekoltesine sahip kadınlar küt kesim saçlar tercih etmeseler de etkileyici olabilme adına güzel sırtlara sahip kadınlar bu modeli tercih edebilir. Ayrıca güzel bir boyun hattına ve gerdana sahip kadınlar da tüm güzelliklerini ortaya koymak adına küt kesim saç modelini tercih edebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*