Kusursuz gösteren makyaj hileleri

Kadınlar, kişisel bakımlarına oldukça özen göstermektedirler. Bunun için çok fazla bakım ürünü ve makyaj malzemesi kullanmaktadırlar. Özellikle makyaj konusu kadınların ortak olarak ilgilerini çeken bir konu haline gelmiştir. Son zamanlarda denenmiş yeni makyaj stilleri ve farklı ürünlerin kullanımı kişilerdeki merakı daha fazla artırmıştır. Bunun yanında makyajın yüzünüzdeki kusurları kapatması ve istediğiniz şekilde görünmenizi sağlaması da makyajın tercih edilme temellerini oluşturmaktadır. Günümüzde kusursuz görünümünüzü sağlayacak pek çok makyaj hilesi uygulanmaktadır. Bunlar kişinin rahatsız olduğu bölgeyle ilgili olarak değişebilmektedir.

Yüzünüzü inceltmek için yapmanız gerekenler:

fft20_mf4049909

Eğer yüzünüz çok zayıf değilse ancak zayıf görünsün istiyorsanız kontur uygulaması ile yüzünüzü ince gibi göstermeniz mümkün. Bunun için ihtiyacınız olan iki tip pudra tipi bulunmaktadır. aydınlık gözükmesini istediğiniz bölgelere cilt tonunuzun bir ton açık olanını ince gözükmesini istediğiniz yanak bölgenize de cilt tonunuzun bir ton koyu olanını sürerek yüzünüzü daha hatlı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Kontur uygulamasını yaparken elmacık kemiğinizin hemen altından yapmanız uygun olacaktır. Bunun yanında kontur çizginizi en aşağıya kadar indirmeyip ortada bırakmanız daha hoş bir görünüm yaratacaktır. Alnınızın genişliğinden rahatsızsanız yine aynı şekilde üst kısmına gölgelendirme yaparak yüzünüzü daha küçük bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Burun kusurlarınızı kapatacak püf noktalar:

fft20_mf4049880

Eğer burnunuzun kemikli veya kemerli olmasından rahatsızsanız burnunuza yapacağınız kontur uygulamasıyla daha küçük veya daha kusursuz bir burun görünümünü elde edebilirsiniz. Burnunuzun yan kısımlarına cilt tonunuzun bir ton koyu renkli pudra yardımıyla uyguladığınız kontur ile burnunuzu daha ince bir görünüme ulaştırabilirsiniz. Orta kısmına süreceğiniz bir ton açık pudra ile de aydınlık bir görünüm verebilir burnunuzun güzelliğini ön plana çıkarabilirsiniz. Burnunuzun ucunu daha parlak ve sivri göstermek istiyorsanız burun ucunuzun bittiği yere bir çizgi yaparak uç kısmını aydınlatabilirsiniz.

Makyajınızı kurtaracak tavsiyeler:

cilt5

  • Gözünüzün şişkinliklerinden muzdarip iseniz makyaj yapmadan önce salatalık koyarak 15 dakika bekletebilirsiniz. Böylelikle şişkinliklerinizi kapatmak için çok fazla kapatıcı ürün kullanmanıza gerek kalmaz.
  • Dudaklarınız eğer inceyse biraz daha dolgulu göstermek için alt dudak çizginizin bir çizgi dışına krem rengi tarzı bir çizgi yapabilirsiniz. Veya alt dudağınızın orta kısmına altın rengi veya krem tarzında bir far sürmeniz dudaklarınızın daha dolgulu görünmesini sağlayacaktır.
  • Göz içine beyaz tonlarında sürülen farlar gözlerinizin daha parlak ve aydınlık görünmesini sağlayacaktır. Bunun yanında eyeliner sürerken göz diplerinizden başlayarak sürmeniz çekik gözlü bir görünüme ulaşmanızı sağlayacaktır.
  • Sivilcelerinizin kızarıklığını gidermek için makyaj öncesinde biraz buz koyarsanız daha kolay kapatıcılık elde edebilirsiniz.
  • Kirpiklerinizi daha dolgun göstermek için alt kirpiklerinizin bitimine kalem sürebilirsiniz. Aynı zamanda gözleriniz de daha iri bir görünüme ulaşacaktır.
  • Yanaklarınızın daha dolgun gözükmesini istiyorsanız elmacık kemiklerinizin üzerine allık sürebilirsiniz. Rujunuzla uyumlu bir makyajla sade bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*