Kuşburnu Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Kuşburnu çiçeklerinden özel olarak üretilen kuşburnu yağı, kozmetik ürünler içerisinde kullanılan ve cilt bakımında kadınlara yardımcı olan yağlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Kuşburnu yağının cilde faydaları içerisinde yer alan omega 6, omega 3, A vitamini ve retinol sayesinde gerçekleşmektedir. Şimdi bu faydaları sırasıyla inceleyelim.

Kuşburnu yağının cilde faydaları ve kullanımı

İçeriğinde bulunan omega yağ asitleri sayesinde cildin bakıma girmesine katkı sağlayan kuşburnu yağı, kolay kullanımı ile kadınların tercih ettiği yağlar arasında yer alır. Kuşburnu yağı cilt için oldukça faydalı yağlardan biridir ve uzmanlar istenen sonuçlar elde etmek isteyen kadınların cilt bakımında tercih edebileceği bir bitkisel yağ olduğunu ifade etmektedir. Kuşburnu yağının faydaları aşağıdaki gibi karşımıza çıkar.

Cilt kırışıklığı

– Yaşın ilerlemesi ile ortaya çıkan kırışıklıkların giderilmesinde etkili bir yağdır. Ciltte meydana gelen ince çizgilerin oluşmasını önler.

Cilt nemlendirici

– İçeriğinde yüksek oranda E vitamini bulunduran yağ, cilt nemlendirici özelliği ile nem kaybını önler.

Erken yaşlanmayı geciktirme

– Günlük ya da farklı periyotlarda kullanılan kremlerin içerisine kuşburnu yağı ilave edilmesi cildin daha geç yaşlanmasına yardımcı olur.

Göz ve ağız çevresinde deformasyon önleyici

– Yağın etkili özelliklerinden biri de göz ve ağız çevresinde oluşan deformasyonları önlemesi olmaktadır.

Cildi canlandırır

– Kullanılmasının ardından kısa sürede cilde nüfus eder ve bu şekilde cildin daha canlı bir hale gelmesini sağlar.

Cilt hücreleri

– Cilt üzerindeki başka bir önemli etkisi ise cilt hücrelerini aktif ederek harekete geçirmesidir.

Cildi korur

– Eğer kuşburnu yağının herhangi bir ürünler karıştırmadan direkt olarak cildinize uygularsanız, cildinizi dışarıdan gelen olumsuz etkenlere karşı koruma altına almış olursunuz.

Kolay emilir

– Uygulanmasının ardından cilt tarafından kısa sürede emilir ve işlev görmeye başlar.

Kuşburnu yağının kullanımı

Kuşburnu yağı normal ve kuru ciltler için uygulandığında cilt silinmeden masaj ile yedirme işlemi yapılır. Yağlı ciltlerin kullanımında ise uygulamanın ardından masaj yapılarak 15 dakika kadar beklenmesi ve bunun ardından ciltten temizlenmesi gerekir.

Kuşburnu yağı hakkında bilinmesi gerekenler

– Günde sadece 1 defa uygulama yapılmalıdır.

– Eller ve bacaklar başta olmak üzere vücudun her yeri için uygulama yapılabilir.

– Makyaj öncesinde kullanmak isteyenler kuşburnu yağını makyaj bazı olarak kullanabilir. Çünkü kuşburnu yağının faydaları arasında makyajı gün boyu ciltte tutması ve cilde ışıltı katması da yer almaktadır.

– Güzellik merkezlerinde aromaterapi amaçlı masaj için kullanılır.

– C vitamini açısından zengin olması kuru ciltlerde etkili sonuçlar elde edilmesine yardımcı olur.

7 YORUMLAR

  1. Kuşburnu yağıni günlük bakimim da kullanıyorum normal kremimle karıştırdım geceleri ihmal etmeden uyguluyorum cildim parlakligini gün boyu koruyor

  2. kuşburnu yağını müşterilerime makyaj yapmadan önce sürüyorum makyajımın ışıltısına bayılıyorlar ve çoğu artık yüz bakımları için kullanmaya başaladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!