Kuru Saçlara Tavsiyeler

Sizin de birçok kadında olduğu gibi kuru saçlarınız var ve bir türlü yaşanan kuruluğa çözüm bulamıyor musunuz? O halde daha fazla zaman kaybetmeden sizler için hazırladığımız kuru saçlara tavsiyeler başlıklı yazımızı başından sonuna kadar okuyun ve saçlarınız var olan kuruluğu ortadan kaldırma fırsatını elde edin.

Kuru saçlara nasıl bir bakım yapılabilir?

Kuru Saçlara Tavsiyeler (2)Bayanlarda yoğun bir şekilde karşımıza çıkan saç kuruluğu üstesinden gelinmeyecek bir problem değildir. Kuru saçları yok etmek ve nemli bir saç yapısına kavuşmak için gerekli uygulamaların yapılması yeterli olmaktadır. Bu nedenle kuru saçlar için tavsiyeler arasında ilk olarak karşımıza çıkan yağ şampuanı uygulaması olmaktadır.

Yağ şampuanı hazırlanışı

Yağ şampuanının hazırlanmasında ilk olarak gerekli olan malzemelerden biri 2 yemek kaşığı kadar susam yağı olmaktadır. Bunun ardından badem yağı ya da ayçiçeği yağı ile 3 – 4 yemek kaşığı kadar nohut unu gerekmektedir.

Malzemelerin tedarik edilmesinin ardından tercih edilen yağ ile saçları yıkamadan hemen masaj yapılmaktadır. Sonrasında artan yağ ile nohut unu karıştırılmakta ve az bir miktarda sıcak su eklenerek karışım akışkan bir hale getirilmektedir. Ortaya çıkan karışım ile saçlar şampuanlanmakta ve belirli bir süre bekledikten sonra saçlar iyice durulanmaktadır.

Yağ şampuanı banyo öncesi saçlara uygulandığında zamanla kuruluğu alan bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Düzenli bir uygulama ile kısa zaman içerisinde saçların mevcut kuruluğundan uzaklaşması mümkündür.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*