Kuru Saçlara Bakım Nasıl Yapılır?

Saç kadınların görünümünde en dikkat çekici öğelerdendir. Hiçbir kadın saçlarının mat ve cansız görünmesinden hoşlanmaz. Saçların mat ve cansız görünmesinin en baştaki nedeni ise kuru kalmasıdır. Saçların kuruması durumunda ise kuru saçlara bakım nasıl yapılır bilinmesi gerekir.

Kuru saç bakımı nasıl yapılmalıdır?

Saçların kuruması saç kopmasının yanında saçların mat ve cansız görünmesine de neden olmaktadır. Bilinçli olarak yapılacak müdahaleler sayesinde saçların kuru kalmasının önüne geçilebilir. Böylece saçların koparak dökülmesinin de önüne geçilebilir. Ancak bunun için kuru saç bakımı nasıl yapılmalıdır bilmek gerekir.

Kuru saçlara bakım için çok farklı kaynaklardan farklı bakım kürleri edinip bunları saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Biz de bu yazımızda kuru saçlara özel bakım için hazırlanmış kürlerden en çok uygulanan bir bakım kürünün tarifini vermek istedik.

Kuru saçlar için bakım kürü

Bir cezve yardımıyla ısıtılan bir fincan zeytinyağı içine 2 yemek kaşığı bal, yarım limonun suyu, 1 tatlı kaşığı rom, 1 yumurtanın sarısı ilave edildikten sonra iyice karıştırılır. Elde edilen karışım saçı yakmayacak dereceye kadar soğutulduktan sonra saçlara iyice yedirilerek üzeri folyoyla veya streç filmle kaplanır. Yarım saatle bir saat arasın bekletildikten sonra kükürt kökenli bir sabunla bir kez yıkanan saçlar bir kez de şampuanla yıkanabilir.

Bu bakım kürü haftada bir kez uygulanabilir. Ancak saçlarında kuruluk şikâyeti olan kadınların şampuan kullanımına özellikle dikkat etmeleri gerekmektedir. Saç tipine uygun şampuan kullanımına özen gösterilmeli ve saçların çok sık yıkanarak kuru kalmasının önüne geçilmelidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*