Kuru Saçlar İçin Bakım Önerileri Nelerdir?

Birçok insanın mutsuzluk sebebi olarak saçları gösterilir. Kuru saçlı olmakta bu sebeplerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Kuru saç saçta yağ oranının düşük olmasıdır. Bu aslında güzel bir şeymiş gibi görülebilir, ama saçların yağlı kalmaya ihtiyacı vardır. Yağlı saç kendini tamamlar ve yağ oranını belirledikten sonra fazlalığı dışarı atar. Bu atık olarak belirlenen yağın olmaması gerekmektedir. Ama tamamen olmaması gibi bir şey söz konusu değildir. Kuru saç görünüm olarak da oldukça rahatsızlık verici ve düzensiz bir biçimde oluşum sergiler. Kuru saçta görülen aksilikler saça verilen şeklin istenilen düzeyde olmaması. Bu da insanların en çok istediği şeyin elinden alınması demektir.

Kuru saçlar için yağlı şampuan

Kuru saçlara bakım için önemli olan saçlara yoğun bir yağ yüklemesi yapılmadan saçı yormadan yağı yedirerek eklemektir.  Yağ dediğimiz şeyi evde hazırlayarak kullanmak mümkündür. Bu tür saç kuruluklarını küçük ve basit kürlerle etkisiz hale getirmek hatta tam kıvamında ne çok yağlı ne de çok kuru saçlara ulaşmak mümkün. Kuru saçlardan kurtulmak için şu kürü uygulamanız etkili olacak. Kuru saçlar için bakım tavsiyeleri için kür işte şu şekilde hazırlanıyor.

Hazırlanışı;

2 yemek kaşığı susam yağı, badem veya ayçiçeği yağı, 3-4 yemek kaşığı dolusu nohut unu hazır hale getirilir. Sonra hazırlanan ürünler birbirine karıştırılır. Karıştırıldıktan sonra kısık ateşte içine birazcık su katılması koşulu ile kaynatılmaya başlatılır.  Kaynadıktan sonra süzülüp suyu şampuanla beraber saça uygulanır. Uygulanan kürden sonra birkaç saat saçların dinlenmesi koşulu ile beklenir. Sonra uzmanların tavsiye ettiği saç kremlerinden sürülüp yağlı dolgun saçlara merhaba diyebilirsiniz.

Artık saçlarınız istediğiniz gibi şekillendirilecek, istediğiniz saç şekli ile arkadaşlarınızın karşısına çıkabileceksiniz. Sizlerde kuru saçlar için önerdiğimiz bu kürü saçlarınıza uygulayın. Saçlarınız sorun olmaktan çıksın.

1 Yorum

  1. Kuru saclarin bakimi cok zor hemen kiriliyo canli durmuyo sahsen ben cok zorlaniyorum. Bu yorumunuzda yer alan tarifleri denedim hafifden bir etkilesm oldu insallah devamida gelicektir. Tesekkurler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!