Kuru Ciltler İçin Krem Çeşitleri

 Kuru Ciltler İçin Krem Çeşitleri

Pek çok kadın kuru cilt problemleri ile karşı karşıya kalır. Kuruyan cilt çeşitli problemlerim ortaya çıkmasında etkilidir ve bu nedenle bu kuruluğu önleyecek uygulamaların yapılması gerekmektedir. Kuru ciltler için krem çeşitleri sayesinde istenen bir cilde sahip olmak çoğu zaman için mümkündür. Önemli olan kremlerin düzenli kullanılması ve doğru bir şekilde cilde uygulanmasıdır.

Kuru ciltler için krem çeşitleri nelerdir?

Günümüzde kuru cilt yapısına sahip olan kadınlar için farklı markalar tarafından kremler üretilmektedir. Kuru ciltler için krem markaları arasında bilinenleri olduğu gibi daha önce duyulmayan krem çeşitlerinin de olduğunu söylemek mümkündür. Şimdi bu kremlerin neler olduklarını ve etkilerini detaylı bir şekilde inceleyelim.

Avene Cold Krem

Fiyat: 34 TL

Cilt üzerinde derinlemesine temizlik meydana getiren ve kuru ciltler için krem dendiğinde ilk akla gelen markalarından biri olan bu krem, pullanmış tabakanın azalmasına yardımcı olur. İçeriğinde yer alan Avene suyu, cildin nemlenmesini sağlar ve krem her gün bir defa kullanılabilir.

Vichy Idelia Kuru Cilt Kremi

Fiyat: 65 TL

Cildin yumuşamasını sağlar ve oluşabilecek kırışıklıkları en başından önler. Günde iki kez kullanılması yeterli olan Vichy Idelia kuru ciltleri yumuşatma adına etkili bir konumda yer alır.

Bioderma Atoderm Krem

Fiyat: 85 TL

Nemlendirici özelliklere sahip olan Bioderma Atoderm, cildin mat görüntüsünü yok eder ve daha canlı ve parlak bir cilt meydana getirir. Düzenli olarak kullanıldığında ciltte bulunan kuruluğun ortadan kalkmasını sağlar. Günde bir kez kullanılması yeterlidir.

Lancome Renergie Multi Krem

Fiyat: 270 TL

Fiyatı biraz pahalı gibi gözüken Lancome Renergie Multi krem, cildin hemen her bölgesinde önemli etkilere sahiptir. Cilt kırışıklıklarını önlemesi ve cilt kuruluğunu yok etmesi öne çıkan özellikleri arasında yer almaktadır. Bunun yanında cildi geren ve sıkılaşmasını sağlayan bir krem özelliği taşınmaktadır.

Darphin Predermine Denfisiying Krem

Fiyat: 315 TL

Cilt üzerinde içten dışa yenileme meydana getiren Darphin, kury ciltleri hızlı bir şekilde onarma özelliğine sahiptir. Ayrıca kaybolan elastikiyeti tekrar geri getirir ve daha sıkı bir cilt oluşumuna destek olur. Günde en az bir kere kullanılması tavsiye edilen krem, içeriğinde pirinç, atkuyruğu, salatalık ektresi, arpa, zambak ve ayçiçeği bulundurur.

Dr Scheller Thistle Oil ve Chia Krem

Fiyat: 80 TL

Dr Scheller krem içeriğinde devedikeni yağı bulundurmaktadır. Bu şekilde yağlı ciltlerin onarılmasını sağlayan krem, china çekirdeğiyle de cilde bariyer görevi yaparak korunmaya yardımcı olur. Kurumuş ciltlere etkili bir bakım sağlar ve gece yatmadan önce uygulanır.

Lancome Hydrazen Neurocalm Krem

Fiyat: 155 TL

İçeriğinde bulunan deniz rezenesi ektresi ile cildin dış katmanında koruma meydana getirir. Cildin nemlenmesine yardımcı olarak erken yaşlanmayı ortadan kaldırır ve gün içerisinde istenen bir zamanda kullanılması uygundur.

Garnier Skin Naturals Nemlendirici Krem

Fiyat: 18 TL

Garnier skin krem gün içerisinde kullanılabilen bir krem türüdür. Oldukça kuru olan ya da kurumaya başlayan cildin nemlenmesini sağlar. Kırışıklıkları önleyen krem, içeriğinde bulunan yenileyici ürünler sayesinde cildin bakıma girmesine katkıda bulunur.

Nivea Visage Nemlendirici Krem

Fiyat: 28 TL

Özellikle kuru ve hassas cilt yapısına sahip olan kadınlar tarafından kullanılan Nivea Visage, cildi yağlandırmaz ve dengeli bir cilt yüzeyi oluşturur. Masaj ile günde bir kez cilde uygulanması yeterlidir.

Rosense Nemlendirici Krem

Fiyat: 35 TL

Rosense krem, içeriği tamamen doğal olan bir bakım kremidir. Günlük kullanıma uygun olmasının yanında kuruluk nedeniyle ciltte ortaya çıkan kızarıklıkları engeller ve cildi önemli ölçüde nemlendirir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın