Kurban Bayramında Ne Yapılır 2019

kurban bayramında ne yapılır

Ramazan bayramı kapıda, zamanında hazırlık yapılmaması durumunda tatilin bir hayli pahalıya geldiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Bunun için daha şimdiden kurban bayramı için hazırlıklarımızı tamamlamamız gerektiğini düşünüyorum. Bu yazıda kurban bayramı hakkında neler yapılabileceğini ve kurban bayramında ne yapılır sorusunun cevaplandırılacağını söyleyebiliriz.

Kurban Bayramı Ne Zaman

Kurban bayramının başlangıcının 11 ağustos bitiminin 14 ağustos olduğunu söyleyebilirim. 11 ağustos pazar gününe geldiği için aslında tatilin 9 ağustos akşamı başlamaması için pek bir sebep olmadığını da belirtmek gerekiyor. Bu sebepten bu aralıkta tatilinizi başlatmanızın gerekli olduğunu söyleyebiliriz. Eğer perşembe ve cuma günleri ile birleştirme imkanı bulabilirseniz yine ramazan bayramında olduğu gibi kurban bayramında da 9 günlük bir tatilden bahsedebiliriz…

Kurban Bayramında Ne Yapılır

Ağustos ayına geleceği için Akdeniz ve Ege Bölgesinde yer alan otellerin full olacağını söylemek yanlış olmayacaktır. Eğer kış aylarından rezervasyon yaptırmadıysanız bir hayli zor (pahalı) olacaktır. Bu sebepten mantıklı bir seçeneğe göz atmanın daha yerinde olacağını söyleyebiliriz.

Bunun yerine tatil yapmak istiyorsanız her şey dahil konseptin dışına çıkarak öğretmenevleri yada pansiyonlara göz atabilirsiniz. Pek çok farklı noktada yer alan kamp seçeneklerine de göz atmanın faydası olacaktır. Kurban bayramı için bunların iyi bir seçenek olacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

Kurban Bayramında Nereye Gidilir

Yaz aylarında Nevşehir, Bolu ( Yedigöller veya Abant) Karadeniz için yayla gezileri yapılabilir. O dönem aralığın turizm çok ciddi bir atağa kalkacağı için fiyat aralığının biraz geniş tutulması gerektiği unutulmamalıdır. Eğer zamanınız varsa daha şimdiden Batum veya Ukrayna gibi vizesiz seyahat edebileceğiniz adreslere de göz atabilirsiniz.

Bunun için mantıklı bir adım atmanızın daha yerinde olacağını söylemek yanlış olmayacaktır. Bir diğer önemli kalem ise ulaşım olduğu için dilerseniz ulaşım konusunda seçeneklere de göz atalım.

Kurban Bayramında Ulaşım

Öncelikle İstanbul’dan Bodrum yada Antalya’ya otobüsle yolculuk yapmanın bir hayli yorucu ve can sıkıcı bir hal aldığını söylemek yanlış olmayacaktır. Üstelik zaten kısıtlı olan sürenin tamamen çarçur olması anlamına gelmektedir. O zaman aralığında uçak biletlerinde de çok ciddi yükselişler ortaya çıkacağı için şimdiden rezervasyon yaptırmanın yerinde bir karar olacağını söyleyebiliriz.

 

 

amatör porno izle

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*