Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Merhaba sevgili hanımlar, bugün sizlere ten renginize en uygun saç renklerinden bahsedip, öncelik olarak kumral saç renklerine ağırlık vereceğim. Doğal saç renginizden hoşlanmıyorsanız ve kuaförde yaptırdığınız saç renkleri de sizde emanet gibi duruyorsa, kendinize uygun saç rengini seçememiş olabilirsiniz. Bu yanlışı hemen hemen herkes yapmaktadır. Başkasında görüp de çok beğendiğimiz bir saç rengini, kendimizde uygulayıp hüsrana uğrayabiliriz. Çünkü herkesin ten rengi ve ten sıcaklığı farklı olmaktadır. Peki, cilt rengimize  müsait saç rengini nasıl belirlemek gerekir? İşte bu soruların cevabı bu yazımızda sizlerle!

1- Doğru Ten Rengimizi Bulmak

iki ana ten rengi mevcuttur bunlar soğuk ve sıcaktır. Soğuk ten rengi pembe ana tonunda mavi alt tonlara sahip, sıcak cilt rengi ise sarı ana tonunda altın rengi alt tonlara sahiptir. Ten renginizi evde kolayca belirlemek istiyorsak yüzümüze bakarak rengimiz altına yakınsa sıcak, gümüşe yakınsa soğuk bir cilt renginiz var manasına gelir.

 

Açık-karamel-kimlere-yakışır
2- Saç Rengi Seçiminde Diğer Etmenler

Ten renginden hemen sonra gelen bir diğer mühim konu ise göz rengimizdir. Gözlerimiz renkli ise bu güzel gözlerimizi göz önüne çıkartacak saç renkleri seçebiliriz. Saçlarınızı kuaförde boyatacaksanız, en tecrübeli bir kuaför bulmanızda fayda var. Aksi takdirde bazı bilgisiz kuaförler saçlarımızı daha çok mafedebilir. Esmer bir teniniz varsa koyu saç renkleri, beyaz bir teniniz varsa da kumral ve sarı renkler sizde daha iyi durabilir.

13422826_1747857558832517_1489158333_n

 

3- Kumral Saç Rengi Nasıl Yapılır?

Sizlere yazımızın başında kumral saç rengine ağırlık vereceğimizi söylemiştik. Ülkemizde en çok yaygın olan saç rengi kumraldır. Kumral saç rengi, sarıdan koyu ve kahvenin en açık tonudur. Sarı saç riskine giremeyen bayanlarımız bu kumral saç renk ve tonlarını oldukça sık kullanmaktadır. Hemen hemen herkese yakışabilecek olan kumral saç rengini rahatlıkla kullanabiliriz. Renk tonunu ise yüz rengimize göre seçmeliyiz. Sonradan boyanan saçlarda kızıl, kahve gibi yansımalar bulunmaktadır ama doğuştan kumral saça sahip olan bayanlarda böyle yansımalar yoktur. Eğer sizde böyle yansımasız bir saç rengine sahip olmak istiyorsanız öncelikle saç renginizi açık sarı rengine kadar açmanız daha sonradan kumral saç rengine boyamanız gerekmektedir. Ama genelde bayanlar bu yansıma ve ışıltıları severek kullanmaktadırlar çünkü saçları daha hacimli ve güzel göstermektedir.Bir de unutmamak gerekir ki saçları önce açıp ve sonrasında boyanan saçların daha çabuk akma ihtimali bulunur.

Küllü-Kumral-Saç-Rengi

 

4- En Favori Kumral Tonları

Son dönemlerin en moda kumral saç rengi olan küllü kumral saç renginden de biraz bahsetmek istiyorum. Küllü kumral, diğer tonlara göre saçlara biraz daha donukluk katmaktadır. Bu nedenden dolayı uyarmalıyım ki cilt renginiz daha beyaza kaçıyorsa bu tonlardan uzak durmanızı tavsiye ederim çünkü yüzünüzü daha soluk ve mat gösterecektir. Son zamanların modası olan ombreler de kumral saç rengi tonlarına girmektedir. Hemen hemen tüm bayanlarda görülen bu ombrelere yoğun ilgi olmaktadır.

 

 

duz-sac-ombre

1 yorum

  1. Bana açık renkler yakışıyor ten rengime ve yüz tipime ama açıcılar yoruyor bazen hafif yanıklara sebep oluyor saçlarım da saçlarımdaki bu hasarın keratinlerin eksilmesinden kaynaklandığını öğrendim hemen nasıl eksiklik giderilir araştırdım ve doğal keratin kullanmam gerektiğini buldum. Patentli kertinden aldım ve saçlarımda yıpranma ve yanıklardan eser yok sanki hiç boyatmamışım gibi sağlıklı ve doğal görünüyor.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*