Kum Saati Tipli Vücutlar için Gelinlik Tasarımları

Kadınların özel vücut tiplerine sahip olmaları beden yapılarındaki farklılıklar birçok elbisenin kişiye özel dikilmesi için neredeyse zorunlu hale getirmiştir. Hele de giyilecek olan elbise gelinlik gibi önemli ve özel bir elbise ise kıyafetin vücuda tam uygun olması olmazsa olmaz kriterler arasında girmektedir. Bunun için özellikle nişanlık, gelinlik gibi modellerde özel dikim modellerin tercih edilmesi önerilmektedir. Özellikle üçgen tipli vücutlara özel olarak dikilen kıyafetler diğer modellere göre daha zordur. Bazı modellerin ise hem dikimi oldukça özel hem görünümü çok güzel olmaktadır. Kum saati tipli vücutlar için gelinlik modelleri de bu modellerden biridir. Kum saati vücut tipi o kadar özeldir ki dünyanın her yerinde bir kadın figürü çizilmek istense kum saati tipinde vücut hatlarına sahip figürler çizilir. Bu vücut tipi kadınların dünyadaki temsilcisidir denilebilir.

Özel vücutlar için özel tasarım gelinlik modelleri nelerdir?

Kum saati vücut tipi kadınların en özel vücut tiplerindendir. En rahat elbise dikimi yapılan bu vücut tipine sahip kadınların kendini oldukça şanslı hissetmeleri gerekir. Çünkü neredeyse tüm elbise modelleri bu vücut tipine göre şekillenmektedir.

Kadınların özel vücut tipi olan kum saati vücut tipi gelinlik modelleri konusunda tahmin edileceği üzere oldukça zengindir. Geçmiş yıllarda tasarlanan modeller kabarık eteklerle her vücut tipini örterken günümüzdeki farklılık arayışında olan için hazırlanan gelinlik modelleri arasında en çok ilgi gören bu modeller olmuştur. Kum saati vücut tipine göre hazırlanan modellerden ise en çok ilgi gören gelinlik tasarımı balık etekli gelinliklerdir. Balık etek gelinlikler neredeyse tam olarak kum saati vücut tipine sahip kadınların üzerine uymaktadır.

Düğününde gelinlik modellerinden en özeli olan kum saati vücut tipine özel gelinlikler giymeyi tercih eden kadınlara modacılar dağınık saçları tavsiye etmektedir. Dağınık saç modeli zaten büyük çoğunluğu straplez olarak hazırlanan bu modellere en uygun saç modeli olarak görülmektedir. Askılı modellerde ise topuz saç tercihi uygun olabilir. Yine de her zamanki gibi saç model tercihi kadınların kendi zevkine bırakılmalıdır. Çünkü kadın, içinde bulunduğu kıyafeti beğenmez ise, makyajını, saçını, aksesuarlarını kıyafetine uygun görmez ise kendini iyi hissetmeyeceği için dışarıdan da güzel görünmeyecektir. Kadınları bu konuda yönlendirmek doğru olacaktır ancak son tercihler kadının daima kendisine bırakılmalıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*