Vulvovajinit Vajinal Akıntı Nedir ve Nedenleri?

Anasayfa Forum Sağlık Kadın Sağlığı Vulvovajinit Vajinal Akıntı Nedir ve Nedenleri?

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son Nazan Karakaya Nazan Karakaya tarafından 12 saat 46 dakika önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #52367
  Nazan Karakaya
  Nazan Karakaya
  Yönetici

  Yetişkin kadınlar görülen ve önemli bir konumda yer alan vulvovajinit vajinal akıntı, vajina kaynaklı enfeksiyon olarak karşımıza çıkar. Vajinal akıntılar genelde endişe edilmemesi gereken durumlardır. Ancak bazen 2 – 3 günden fazla devam eden ve salgının giderek artması gibi durumlarda bir problemden bahsetmek mümkündür. Bu tür anlarda bir uzmana gözükmek ve vajinal akıntının arkasında yatan nedeninin ne olduğunu öğrenmek önemlidir. Vulvovajinit vajinal akıntı da bunlardan biri olabilir. Şimdi bu akıntının nedenleri neler olabilir? bunlara bakalım.

  Vulvovajinit Vajinal Akıntı Nedenleri

  Vulvovajinit vajinal akıntı nedenleri farklı şekillerde karşımıza çıkar. Bu vajinal akıntının çeşitli nedenleri vardır. İlk neden olarak karşımıza hijyen bozukluğu çıkar. Vajinada yeterli hijyenin sağlanmaması gibi durumlarda vulvovajinit vajinal enfeksiyonu görülebilir. Diğer yandan üst solunum ya da üriner enfeksiyon gibi farklı bölgelerde meydana gelen enfeksiyonların temas ya da kan yolu ile bu bölgeye ulaşması sonucunda da vulvovajinit vajinal enfeksiyon ortaya çıkabilir.

  Bunların yanı sıra vulvovajinit vajinal enfeksiyonun meydana gelmesinde diğer bir etken de cinsel yolla bulaşan mikroorganizmalar olmaktadır. Karşı cinsten gelen mikroorganizmalar vajina bölgesinde bu enfeksiyonun ortaya çıkmasına neden olur.

  vulvovajinit vajinal enfeksiyon gibi durumlarda yapılması gereken öncelikle bir uzmana görünmek ve bir an önce tedavi yoluna gitmektir. Enfeksiyonun ilerlemesi bir an önce durdurulmalı ve farklı sorunların ortaya çıkmaması için önlem alınmalıdır.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.