Vajinimus Nedir? Ne yapsak geçer?

Anasayfa Forum Sağlık Kadın Sağlığı Vajinimus Nedir? Ne yapsak geçer?

Bu konu 2 yanıt ve 3 izleyen içeriyor ve en son Sinem Yıldırım Sinem Yıldırım tarafından 3 yıl 4 ay önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #23650

  limonlunane
  Katılımcı

  Kadinlarda sıkça rastlnan bir durum olduğu için zaman zaman çok sıkıcı hatta eşler arası kötü durumalra bile sebeb olan vajinismus kasların kasılmasıymış vajinal kaslar çok kasılınca kadınlarda çeşitli sıkıntıla oluyormuş peki ne yapabilirz bu durumu önlmek için??????

 • #35730

  Seda
  Katılımcı

  merhaba. vajinismus her on kadından birinde oluyor. kimisi çok çabuk geçiyor kimisi uzun sürüyor kimisi ara ara tekrarlıyor. en belirgin ve en kesin tedavi yöntemi egzersizlerde yatıyor. vajinismus tedavisi var mı sorusuna kesin olarak evet var diyebiliriz. vajinismus tedavi yöntemlerinden biri kegel egzersizleridir. bu egzersizler işe yarıyor. ayrıca parmak egzersizleri de var. bir danışmana uğrayınız.internetten kegel egzersizlerini inceleyiniz. klirotis parmak uyarıcı davranışları da yapınız.geçmiş olsun

 • #35970
  Sinem Yıldırım
  Sinem Yıldırım
  Katılımcı

  aynen vajinismus için öncelikle stres altına girmemeye çalışınız. elbette bu durum stres yaratacaktır ama ne kadar az kafaya takarsanız o kadar çabuk geçer önce bunu söylemek lazım. bunun dışında kocanız da anlayışlı olmalı.ve aynı şekilde sizde kocanıza anlayışla yaklaşmalısınzı çünkü erkekler kadınlara nazaran en az üç kat daha istekli ve en az üç kat daha sık ilişkiye girmek isterler.doğalarında var. onun dışında yukarıdakı seda arkadaşımızın belirttiği gibi kegel hareketlerini kesinlikle yapın ve cinsel deneyim sırasında vajinal kayganlaştırıcılardan birini kullanın ilk zamanlar size çok yararlı olacaktır.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.