Vajinal Kaşıntı Bitkisel Tedavi Kürleri

Anasayfa Forum Sağlık Kadın Sağlığı Vajinal Kaşıntı Bitkisel Tedavi Kürleri

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son Nazan Karakaya Nazan Karakaya tarafından 1 ay 1 hafta önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #52061
  Nazan Karakaya
  Nazan Karakaya
  Yönetici

  Kadınların sık karşılaştığı durumlardan biri vajinal kaşıntı, bakteri ve mantar enfeksiyonu gibi nedenlerden kaynaklı olarak ortaya çıkar. Bunun yanında cinsel yolla bulaşan hastalıklar, menopoz ve kimyasallar da tahrişe neden olarak kaşıntı meydana getirir. Vajinal kaşıntı sorunları için bitkisel tedavi yöntemleri de vardır. Bitkisel kürler sayesinde vajinal kaşıntı sorunlarını çözüme kavuşturmak mümkündür. Şimdi vajinal kaşıntı bitkisel tedavi kürlerine daha yakından göz atalım.

  Vajinal Kaşıntı İçin Bitkisel Kürler

  Vajinal kaşıntının giderilmesinde en etkili kürlerden biri sarımsak olarak karşımıza çıkar. Sarımsak antiviral ve anti-inflamatuar özelliklere sahip olması nedeniyle mikrop ve tahriş gibi sorunların ardından ortaya çıkan kaşıntının giderilmesinde etkilidir. Bunun için yapılması gereken sarımsağın bir su içerisinde ezilmesi pamuk ile genital bölge üzerinde kaşınan yere uygulanmasıdır.

  Yoğurt aynı şekilde vajinal kaşıntı için etkili tedavi yöntemlerinden biri olarak karşımıza çıkar. Kaşınan bölge üzerine direkt olarak yoğurt uygulaması yapmak kaşıntının giderilmesinde etkili olacaktır.

  Vajinal Kaşıntı İçin Elma Sirkesi

  Elma sirkesi içeriği gereği güçlü bir antibakteriyel olarak karşımıza çıkar. Ayrıca elma sirkesi anti-fungal ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Kaşınan bölgeye uygulandığında vajinal kaşıntının anında giderilmesini sağlar. Vajinal kaşıntının giderilmesi için bir bardak su içine bir yemek kaşığı kadar elma sirkesi konması ve karıştırıldıktan sonra vajinal bölgeye uygulanması kaşıntının ortadan kaldırılmasında etkilidir.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.