Vajinadan Gaz Çıkması Nedenleri

Anasayfa Forum Sağlık Kadın Sağlığı Vajinadan Gaz Çıkması Nedenleri

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son Nazan Karakaya Nazan Karakaya tarafından 2 gün 1 saat önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #52362
  Nazan Karakaya
  Nazan Karakaya
  Yönetici

  Kadınların özellikle cinsel ilişki sırasında yaşadığı vajinadan gaz çıkması, bazen ciddi sorunlara işaret edebilir. Genelde vajinadan belirli aralıklar ile gaz çıkar, ancak bazı gaz çıkışları birtakım hastalıklar nedeni ile ortaya çıkabilir. Ayrıca vajinadan gaz çıkması nedenleri arasında bazı faktörler etken rol alır. Şimdi, bu nedenlerin neler olduklarına daha yakından bakalım.

  Vajinadan Gaz Çıkması Nedenler Nelerdir?

  Çeşitli nedenlere bağlı olarak meydana gelen vajinadan gaz çıkması, özellikle cinsel birleşme sırasında oluşur. Ancak farklı durumlara bağlı olarak gaz çıkışları da yaşanabilmektedir. Gaz çıkışının ilk nedenleri arasında cinsel ilişki yer alır. Bunun yanında diğer nedenlere de daha yakından bakalım.

  Cinsel İlişki

  Cinsel ilişki sırasında vajina genişleyip daralır ve bu nedenle vajina içerisi hava ile dolar. İlişkinin sonrasında ise vajina içerisine dolan hava belirgin bir ses ile ortaya çıkar.

  Pelvik Taban Sorunları

  Pelvik taban içerisinde bazı durumlarda gaz sıkışması meydana gelebilir. Ayrıca idrar kaçırma ya da makat sarkması da yine gaz çıkışı ile yakından alakalı olabilir. Kadınların pelvik taban egzersizleri yapması özellikle istenmeyen sorunlar karşısında kalmamak adına önemlidir.

  İltihaplanma ve Enfeksiyon

  Çeşitli nedenlere bağlı olarak iltihaplanma ve enfeksiyon oluşumu sonucunda gaz çıkışlı olabilir. Bu tür durumlarda daha önceden önlem almak ve erken teşhis ile tedavi altına girmek önemlidir.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.