Twitter ve Youtube Sosyal Ağlarına Erişim Yasaklandı!

Anasayfa Forum Yaşam Teknoloji Twitter ve Youtube Sosyal Ağlarına Erişim Yasaklandı!

Bu konu 5 yanıt ve 6 izleyen içeriyor ve en son Buse Buse tarafından 3 yıl 10 ay önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #22388
  Kubra
  Kubra
  Katılımcı

  Erişim Sağlayıcıları Birliği tarafından alınan kara ile Twitter ve Youtube gibi sosyal ağlara erişim yasağı getirildi. Erişim yasağını uygulayan sağlayıcılar ise;

  – TTnet
  – Turkcell
  – Superonline
  – Avea

  Twitter ve Youtube Hangi Gerekçeyle Erişime Kapatıldı?

  Twitter ve Youtube sosyal ağlarına erişim yasağı geçen hafta hain teröristlerce odasında rehin alınan ve ardından şehit edilen Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın olay anındaki görsel materyallerinin bu ağlarda yer alması nedeniyle getirildi. İlgili mahkeme kararına göre erişim yasağı getirilen Twitter ve Youtube’a belirli bir süredir erişim sağlanamıyor. Erişim yasağını uygulamayan sağlayıcılar arasında sadece Vodafone var.

  Diğer yandan aynı yasak Facebook’a da getirildi, ancak belirtilen görsellerin sosyal ağdan silinmesi sonucunda Facebook’a uygulanan erişim yasağı kaldırıldı. Şu an tüm erişim sağlayıcılardan Facebook sosyal ağına giriş yapmak mümkün.

  Yasağın ne zaman kaldırılacağı ise henüz bilinmiyor.

 • #22415
  Serap Ballı
  Serap Ballı
  Yönetici

  İyi ki Yurtdışında yaşıyorum 🙂

 • #22438
  Nazan Karakaya
  Nazan Karakaya
  Yönetici

  Şu an Twitter başta olmak üzere Youtube ve Facebook gibi sosyal ağlar erişime açıldı. Zaten Twitter yöneticileri erişim yasağı bilgisini aldıklarını ve en kısa sürede Türkiye’deki kullanıcıları için erişim yasağını kaldırmak için çalıştıklarını belirten bir mesaj yayınlamıştı.

  Şu an tüm sosyal ağlara erişim sağlanabilir. Yasaklı görüntüler silindi ve erişim yasağı kaldırıldı.

 • #22449

  zumre
  Katılımcı

  malesef biz bu ulkede yasiyoruz ve arada sirada boyle seyler cok oluyor. hatta bi kere youtube oldukca uzun bi sure kapanmisti ve uzun bir sure acilmamisti. insanlarin ozel hayata saygilari olmadikca erisim yasagi durumlari ile daha cok karsi karsiya kalicaz gibi gozukuyor.

 • #22568

  noname
  Katılımcı

  bu erişim yasakları sıkıntı oluyor ya. ama şu an temizleme yapılmış açık sosyal ağlar.

 • #22863
  Buse
  Buse
  Katılımcı

  bıktık artık bu sosyal ağların kapanmasından. sürekli ya youtube ya twitter biri yasaklanıyor. neyseki bu kısa sürdü. yoksa kimbilir kaç ay kapalı kalacaktı bu sosyal ağlar. ucuz kuertulduk sanırım.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.