Ters İlişki ile Hamile Kalmak Mümkün Mü?

Anasayfa Forum Anne & Bebek Gebelik Ters İlişki ile Hamile Kalmak Mümkün Mü?

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son Nazan Karakaya Nazan Karakaya tarafından 2 ay 2 hafta önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #51721
  Nazan Karakaya
  Nazan Karakaya
  Yönetici

  Cinsel ilişki yöntemleri arasında sayılan ve bilinen cinsel ilişkiye göre birtakım farklılıklar gösteren ters ilişki, özellikle bekaret sorunu yaşayanlarda görülür. Çiftler bekaret bozulmaması adına önden değil arkadan yani tersten ilişkiye girer. Bunu tam olarak açarsak erkeğin penisinin vajinaya değil kızın anüs bölgesine yani makat kısmına girmesidir. Bu yolla girilen cinsel ilişki de hamile kalmak mümkün değildir. Çünkü vücutta anüs ile rahimdeki yumurtalıklar arasında herhangi bir bağlantı bulunmamaktadır. Anis sindirim sistemi parçası, vajina ise üreme sitemi parçasıdır. Bu nedenle penisin anüse girmesi ve buraya sperm bırakması ile kalmak imkansızdır.

  Ters ilişkilerde hamilelik durumları için bazı istisnalar olabilir. Örneğin ters ilişki sonunda meydana gelen boşalma nedeniyle spermlerin vajina girişine damlaması ya da başka bir şekilde temas etmesi hamile kalma ihtimalini doğurabilir. Ancak bu şekilde dahi çoğu zaman hamile kalmak zordur. Bazı çiftler cinsel ilişkide bekaret nedeniyle birleşme yaşayamaz ve bu nedenle sadece penis ve vajinayı birbirine sürterek zevk almaya çalışırlar ve bu sırada penisten zevk sıvısı akar. Bu sıvı doğal olarak vajinaya temas eder. Ancak bu şekilde yaşanan ilişkilerde dahi hamile kalma olasılığı oldukça düşüktür. Kısaca anlatmak ve vurgulamak gerekirse vajina girişine herhangi bir şekilde sperm temas etmediği ve ters ilişki durumlarda hamile kalmak kesinlikle mümkün değildir.30

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.